درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف
درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات سمعکمقالات وزوز گوش

بهترین سمعک مخصوص وزوز گوش 2021

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

سمعک مخصوص وزوز گوش چیست؟

سمعک وزوز گوش را با استفاده از تکنولوژی های مخصوصی کنترل می کند. سوت گوش در بسیاری از موارد به دلیل ایجاد کم شنوایی پدید می آید.  بسیاری از افراد دارای وزوز با سمعک های معمولی هم نتایج مثبت خواهند دید. در این افراد کافی است کم شنوایی را با استفاده از سمعک برطرف کرد تا زنگ گوش هم قطع شود. اما کار برای برخی از افراد بسیار سخت تر است، خصوصا هنگامی که کم شنوایی وجود نداشته باشد. سمعک ضد وزوز گوش دارای امکاناتی است که می تواند زندگی افراد دارای این مشکل را بهبود دهد. بسیاری از سمعک ها مدار تولید کننده نویز مخصوص برای پوشاندن وزوز گوش دارند. پردازنده صدای مورد نظر را پخش می کند و توجه فرد را از روی صدای سوت گوش برمی دارد.

وزوز گوش چیست؟

وزوز گوش اگرچه به طور مستقیم به عنوان یک بیماری پزشکی شناخته نمی شود ولی می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی روزمره فرد مبتلا بگذارد. وزوز گوش به عنوان علامت کم شنوایی شناخته می شود. علت آن می تواند ناشی از آسیب شنوایی طولانی مدت یا در اثر افزایش سن باشد. اگر بیمار متوجه شود که اختلال شنوایی دارد باید به متخصص شنوایی مراجعه کند تا ارزیابی شنوایی هر چه سریعتر انجام شود. متخصص ممکن است به عنوان بخشی از درمان، سمعک مناسب وزوز را برای او تجویز کند.

سمعک وزوز گوش

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سمعک مخصوص وزوز برندهای مختلف

بهترین مارک سمعک برای وزوز گوش را می توان از بین برندهای زیمنس، ویدکس، فوناک، اتیکن، استارکی و ریساند پیدا کرد. در ادامه به بررسی هر کدام از این برندها می پردازیم.

سمعک مخصوص وزوز اتیکن

سمعک اتیکن از تکنولوژی مخصوص SoundSupport برای درمان وزوز گوش استفاده می کنند. این برنامه یک متد بسیار اثرگذار برای مدیریت وزوز است و اصوات پوششی را به اصواتی که به طور عادی می شنویم، اضافه می کند. از سمعک های پایه اتیکن که دارای برنامه مدیریت وزوز هستند می توان به Alta 2, Nera 2, Ria 2 و در مدل های جدید به More و opn اشاره کرد. برنامه مدیریت و درمان وزوز در این سمعک ها تعبیه شده و گزینه های فراوانی دارد. اصوات پوششی با پهنای باند زیاد مانند نویز سفید، صورتی و قرمز به همراه اصوات آرامش بخش با تم صدای اقیانوس در این برنامه قابل دسترسی هستند. برنامه موبایل مخصوص وزوز ON برای سمعک های اتیکن قابلیت اتصال به اینترنت و دانلود انواع صدای پوششی مانند کتاب های صوتی، پادکست، موزیک آرام و.. را دارا هستند.

سمعک مخصوص وزوز استارکی

برنامه جدید مدیریت وزوز استارکی به نام Multiflex در سه سمعک جدید Halo 2، Muse و SoundLens تعبیه شده است. سمعک های مخصوص وزوز استارکی صداهای آرامش بخش قابل تغییر و تنظیم را برای پوشش سوت گوش در اختیار کاربر قرار می دهد. این برنامه قابلیت تغییر ولوم، ثبت در حافظه سمعک و استفاده طولانی مدت دارد. تغییرات صدا در این سمعک ها به کمک برنامه مخصوص SoundPoint انجام می شود. همچنین برنامه وزوز استارکی به نام Relax علاوه بر صدا و نویزهای مختلف از تحریک های بصری هم برای کاهش اثرات منفی وزوز استفاده می کند. استفاده از این برنامه نیاز به سمعک ندارد.

سمعک مخصوص وزوز ریساند

سمعک ریساند رده بالا مانند LiNX2 که قابل اتصال مستقیم به آیفون هستند از برنامه مدیریت وزوز به نام Relief برای کاهش آزاردهندگی صدای گوش استفاده می کنند. ترکیب صدا درمانی و تمرینات آرامش بخش باعث می شود تا تمرکز فرد بر صدای تینیتوس آزاردهنده کمتر شود. اپلیکیشن موبایل Relief که ترکیبی از صدادرمانی، مدیتیشن، تمرینات آرامش بخش و مشاوره است، با انتقال مستقیم اصوات به سمعک، تمرینات صوتی مخصوصی را برای ایجاد تعادل بین دو گوش اعمال می کند. این برنامه همینطور قابلیت صدا درمانی برای خواب و قطع آن را با زمانبندی مخصوص دارد. قابلیت شخصی سازی و تنظیم نویز پوششی در این سمعک ها بسیار گسترده است و کاربر می تواند دقیقا نویزی که بیشترین تاثیر بر کاهش وزوز را دارد، انتخاب و ذخیره کند.

بهترین سمعک وزوز برندهای مختلف

سمعک مخصوص وزوز زیمنس یا سیگنیا

سمعک های وزوز گوش زیمنس از قابلیت پوشش صوتی به نام Notch Therapy استفاده می کنند. مدلهای مخصوص وزوز سمعک زیمنس به قابلیت تولید چند نویز مختلف و همینطور اصوات ساختگی مانند نویز سفید، صورتی، نویز گفتاری و نویز فرکانس بالا مجهز هستند. اکثر سمعک های رده میانی به بالای زیمنس از برنامه های پوشش وزوز بهره می برند و معمولا سه متد درمانی نویز استاتیک، نویز امواج اقیانوسی و ناچ تراپی در این سمعک ها قابل انتخاب هستند. متد ناچ تراپی برای درمان وزوز های تونال بسیار موثر است و طبق ادعای سازنده حتی ممکن است به پایان علائم منجر شود.

سمعک های مخصوص وزوز فوناک

برنامه مدیریت وزوز در سمعک فوناک بر این اصل استوار است که مغز باید یاد بگیرد که صدای وزوز یک صوت ناخواسته است و باید جزوی از اصوات زمینه ای و محیطی شناخته شود. سمعک های مخصوص تینیتوس فوناک به کاربر کمک می کند تا تا کمتر روی صدای آزاردهنده تمرکز کند. سمعک های جدید فوناک مانند Audeo، Bolero و Lyric به برنامه های مدیدریت و درمان وزوز مجهز هستند.

تکنولوژی های جدید سمعک ها برای رفع وزوز گوش

جدید ترین تکنولوژی های سمعک برای رفع و درمان وزوز گوش به طور روزانه در حال گسترش و پیشرفت هستند. امروزه اصل برنامه های مدیریت وزوز در سمعک ها بر اساس صدا درمانی و پوشش صوتی وزوز است و تلاش اصلی بر نزدیک کردن این صدا به صدای وزوز و قابلیت شخصی سازی و تنظیم آن توسط کاربر است. کاربر در جدیدترین راههای مدیریت وزوز باید بتواند آزادی کامل در شبیه سازی و تولید صدای مشابه وزوز توسط برنامه ها و اپلیکیشن موبایل داشته باشد. در این زمینه سمعک استارکی با برنامه مخصوص وزوز خود به نام Multiflex به خوبی عمل کرده است. از دیگر متدهای درمانی وزوز در سمعک ها می توان به قابلیت ناچ تراپی زیمنس اشاره کرد. در این روش درمان صوتی وزوز، صدای قابل شنیدن برای پوشش وزوز وجود ندارد و متوجه تولید صدای با فرکانس و شدت خاص توسط سمعک خود نمی شود. این روش درمانی برای وزوزهای تونال که رایج ترین نوع وزوز هستند بسیار موثر است.

سمعک چگونه به فرد دارای کم شنوایی و وزوز کمک می کند؟

اگر دچار کم شنوایی و وزوز گوش هستید، سمعک ها با تقویت صداهای اطرافتان می توانند در به حداقل رساندن علائم کمک کنند.

وزوز و کم شنوایی می تواند ناشی از مواردی مانند در معرض نویز بودن، پیری و افزایش سن باشد و ممکن است شما را از  شنیدن فرکانس های خاصی محروم کند.

اما وقتی شروع به استفاده از سمعک می کنید، می توانید دوباره این صدا ها را بشنوید. در نتیجه افرادی که از سمعک برای درمان کم شنوایی خود استفاده می کنند، علائم مربوط به کاهش شنوایی در آن ها کمتر می شود. از آنجا که مغز بیشتر از محیط اطراف خود تحریک طبیعی دریافت می کند، به احتمال زیاد فرد سر و صداهای اضافی را از محیط اطراف خود دریافت کرده و از این طریق وزوز گوش را می پوشاند. از آنجا که فرد مبتلا به وزوز گوش می تواند طیف گسترده ای از علائم را تجربه کند و اینکه  سمعک تقویت صداهای خارجی را نیز انجام می دهد، بنابراین شنیدن و احساس وزوز یا زنگ زدن در گوش برای فرد تا حدود زیادی کاهش می یابد.

سمعک مخصوص وزوز گوش کمک می کند تا توجه فرد به صدای سوت مزاحم کم شده و فعالیت عصب های شنوایی جبران شود.

سمعک و وزوز گوش

بهترین سمعک وزوز گوش چه نوعی است؟

تنوع سمعک ها از هر زمان دیگری گسترده تر است و این بدان معنی است که فردی که از وزوز گوش رنج می برد می تواند از سمعک مناسب برای به حداقل رساندن مشکلات ناشی از وزوز استفاده کند.

انتخاب سمعک مناسب به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی و همچنین بودجه شما بستگی دارد. از آنجا که وزوز ممکن است فقط در یک گوش تأثیر بگذارد در این صورت فقط یک سمعک لازم است، اما اگر وزوز گوش دو طرفه باشد، سمعک های دو طرفه می تواند سودمندتر باشد. سمعک های معمولی می توانند به وزوز گوش کمک کنند اما چند گزینه دیگر نیز وجود دارد که تاثیر را چند برابر می کند. مدل هایی که دارای تیوب و لوله کوچکی بوده که همراه با یک رسیور (بلندگوی کوچک) در مجرای گوش قرار میگیرند (سمعک RIC) و همچنین سمعک پشت گوشی استاندارد، از بهترین سمعک ها برای وزوز گوش شناخته می شود. 

برخی از سمعک ها به وسیله مولد نویز، صدای نسبتا آرامی را برای کمک به فرد مبتلا به وزوز گوش فراهم می کنند. این صدای ضعیف باعث پوشش صدای وزوز شده و از آزاردهندگی آن می کاهد. سمعک مناسب برای وزوز گوش دارای قابلیت تنظیم صدای تولیدی بوده و باعث آزار فرد نمی شود.

سایر تولید کنندگان مجموعه ای کامل تر را با سمعک های مخصوص وزوز خود ارائه می دهند و دستگاه هایی که دارای فن آوری نویز سفید، نویز صورتی، تکنیک های ماسکینگ و حتی رویکردهای کاهش استرس می باشند را برای مبتلایان وزوز طراحی و عرضه کرده اند. دستگاه های شنوایی مدرن و هوشمند کارهای بیشتری از تولید نویز انجام می دهند تا مشکلات ناشی از وزوز برای فرد به حداقل برسد. اصطلاحا به این سمعک ها تینیتوس مسکر گفته می شود.

بهترین سمعک برای وزوز

سمعک و سایر روش های درمانی وزوز گوش

سمعک تنها وسیله برای درمان وزوز گوش نیست. سمعک های مخصوص وزوز به همراه سایر روش درمانی مانند صدا درمانی، مشاوره، درمان شناختی رفتاری (CBT) و همچنین تغییر شیوه زندگی برای به حداقل رساندن علائم مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد، دارو درمانی نیز برای کاهش علائم قابل استفاده است. درمان علت اصلی بروز این اختلال می تواند به فرد کمک کند تا با وزوز گوش خود کنار بیاید.

 به عنوان مثال ایجاد جرم گوش (ماده قهوه ای رنگ موجود در مجرای گوش) می تواند علائم وزوز گوش را افزایش دهد و برداشتن آن می تواند باعث رفع این اختلال شود. بیماری های عروقی می تواند یکی دیگر از دلایل اصلی بیماری باشد که می تواند با دارو یا روش های دیگر بهبود یابد.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

از آنجا که وزوز گوش می تواند یک مشکل نا امید کننده باشد، سعی کنید هر چه سریع تر به متخصص شنوایی مراجعه کنید. ادیولوژیست فقط شنوایی شما را آزمایش نمی کند، بلکه می تواند بهترین راه پیشرفت را در هنگام تشخیص مشکل شنوایی فراهم کند. در بعضی مواقع علت اصلی ممکن است آشکار باشد و متخصص می تواند یک روش خاص برای کمک به شما ارائه دهد. اما اگر به شما توصیه می شود که از سمعک مجهز به ویژگی های ماسک وپوشش وزوز استفاده کنید، این می تواند سرآغاز زندگی بهتر حتی با حضور وزوز گوش باشد.

درمان وزوز گوش

بهترین برند سمعک برای وزوز گوش

امروزه برند های مختلف تولید کننده سمعک از فناوری ها و تکنولوژی های مختلف برای توانبخشی وزوز گوش استفاده می کنند. سمعک زیمنس و اتیکن در این زمینه فعال بوده و راه حل های کاربردی برای کاهش آزاردهندگی وزوز گوش کاربر طراحی کرده اند. بهترین سمعک های هوشمند دارای برنامه وزوز قابلیت کنترل از طریق تلفن همراه داشته و کاربر می تواند شدت نویز پوششی را به دلخواه تغییر دهد. در بسیاری از موارد که وزوز همراه با کم شنوایی ایجاد می شود با استفاده از سمعک می توان کاهش محسوس در شدت وزوز مشاهده کرد. در موارد دیگر می توان از طیف های صوتی که توسط ماسکر سمعک تولید می شود، استفاده کرد.

قیمت سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک های مخصوص وزوز گوش در برندهای مختلف متفاوت است. قابلیت های درمان تینیتوس و صدا درمانی در سمعک های رده بالای کمپانی ها مشاهده می شود. البته برخی کمپانی ها محصولات رده میانی به بالای خود را هم به این قابلیت مجهز کرده اند. در حال حاضر قیمت سمعک های مناسب برای درمان وزوز از حدود 5 میلیون تومان آغاز می شود و در تولیدات رده بالا به 15 میلیون تومان هم می رسد.


به این محتوا رای دهید..

۶
۱
( امتیاز : ۱۴۳%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • مهدی

  سلام. واقعا سمعک برای وزوز جوابگو هست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بله سمعک یکی از راههای قطعی مهار وزوز گوش هست. افرادی که علاوه بر وزوز کم شنوایی هم دارن قطعا درمان میشن. افرادی که فقط وزوز دارند سمعک تا 50 درصد براشون مفیده

  0
  0
 • mersad

  سلام. الان من نفهمیدم بهترین سمعک برای وزوز گوش کدومه؟

  مدیر سایت

  سلام. اینکه بهترین سمعک کدومه دقیقا بستگی به نوع وزوز گوش و کم شنوایی داره. برای یک فرد ممکنه زیمنس بهتر از اتیکن جواب بده و برای یک نفر دیگه برعکس باشه.

  0
  0
 • شادی اصغری

  سلام. پدر من بخاطر سنش کم شنوایی و وزوز گوش داره. ایا سمعک صدای سوت گوشش رو هم درمان می کنه؟

  مدیر سایت

  سلام. بله. با توجه به اینکه ایشون کم شنوایی دارن دلیل وزوز گوششون نشنیدن صداهاست. معمولا بلافاصله بعد از گذاشتن سمعک صدای وزوز قطع میشه

  0
  0
 • تزار

  سلام. من کم شنوایی ندارم. اما شیش ماهه یکی از گوشهام صدای وزوز شدیدی گرفته. برای درمان چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام. لطفا برای بررسی وزوز گوش و انجام تست های تخصصی به مطب مراجعه کنید. راههای مختلفی برای شما وجود داره. از جمله سمعک و تحریک الکتریکی

  1
  0
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946