مقالات لیپوماتیک

گن لیپوماتیک چیست و چه انواعی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

گن مخصوص عمل لیپوماتیک

پس از انجام عمل لیپوماتیک لازم است افراد تا مدتی از گن های مخصوص استفاده کنند. این گن ها برای تمامی عضو های تحت عمل لیپوماتیک طراحی می ‌شوند. گن مخصوص بعد از عمل لیپوماتیک فشار یکنواختی را روی بدن وارد کرده و باعث می‌ شود نتیجه بهتری حاصل شود. در مواردی که لازم است لیپوماتیک در چند بخش از بدن انجام شود بهتر است پس از عمل از گن پوشاننده تمام بدن استفاده شود.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

گن کششی عمل لیپوماتیک

گن لیپوماتیک چیست؟

گن بعد از عمل لیپوماتیک لباس مخصوصی است که برای رسیدن به بهترین نتیجه و کاهش عوارض عمل مورد استفاده قرار می گیرد. این گن ها در بخش های مختلف بدن فشار یکسانی را وارد می ‌کنند. این فشار باعث می‌ شود در سطح پوست ناهمواری ایجاد نشده و همچنین باعث می ‌شود خونابه جمع شده در زیر پوست خالی شده و به این ترتیب از عفونت جلوگیری می شود. این گن ها برای بخش های مختلف بدن طراحی شده اند. توصیه می ‌شود طی 4 تا 6 هفته اول بعد از لیپوماتیک به طور مداوم از این لباس‌ مخصوص استفاده شود. جراح بیمار را در انتخاب سایز و مارک گن راهنمایی می کند چرا که سایز گن باید به گونه ای انتخاب شود که خیلی تنگ یا گشاد نباشد.

خرید گن لیپوماتیک

خرید گن های مخصوص لیپوساکشن و لیپوماتیک باید از مراکز معتبر انجام شود. مراجعه کنندگان معمولاً درباره گن ها اطلاعات کافی ندارند، بنابراین جراح باید اطلاعات کافی را در اختیار آن‌ ها بگذارد. این اطلاعات در زمینه برند گن و سایز آن است. برند های زیادی گن لیپوماتیک را تولید می کنند و همین موضوع باعث می ‌شود قیمت ها دارای نوساناتی باشد. در هفته‌ های اول ترشح خونابه از محل زخم ها باعث کثیف شدن گن می شود و لازم است این لباس ها شسته شوند. به همین منظور بهتر است بیمار دو گن داشته باشد تا هنگام شستشو از گن دیگر استفاده کند.

گن لیپوماتیک شکم و پهلو و تزریق چربی به باسن همزمان

از این گن در مواردی استفاده می شود که عمل لیپوماتیک شکم و پهلو انجام شده باشد، چربی ها جدا شده در ناحیه باسن تزریق شده باشند. همچنین در مواردی که لیپوماتیک در ناحیه شکم، پهلو و باسن انجام شده است از این لباس ها استفاده می شود. گن مخصوص عمل لیپوماتیک شکم و پهلو و تزریق چربی در باسن به طور یکپارچه ناحیه بالای شکم تا قسمت فوقانی ران ها را پوشش می ‌دهد. گن علاوه بر تأثیر روی نتیجه لیپوماتیک شکم و پهلو باعث می شود نتیجه بهتری از عمل تزریق چربی در باسن حاصل شود.

گن لیپوماتیک شکم و پهلو

گن لیپوماتیک شکم و پهلو

از گن هایی که در بخش قبل بیان کردیم می‌ توان برای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو هم استفاده کرد. فرم گن شکم و پهلو برای آقایان و بانوان متفاوت است. این نوع گن فشار یکسانی را در ناحیه شکم و پهلو ایجاد کرده و باعث صاف شدن سطح پوست این نواحی می شود. در چند هفته اول می‌ بایست به طور مداوم از این لباس‌ ها استفاده شود تا نتیجه بهتری حاصل گردد. این گن مخصوص تا حد امکان باعث کاهش و از بین رفتن تورم می ‌شود و به همین دلیل استفاده از آن پس از انجام لیپوماتیک شکم و پهلو ضروری است.

گن عمل لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب یکی از عمل های زیبایی صورت است که در قسمت زیر چانه و بالای گردن انجام می ‌شود. برای اینکه مشکلاتی از جمله عفونت، ورم و عدم قرینگی به وجود نیاید لازم است پس از انجام لیپوماتیک غبغب از گن های مخصوص این ناحیه استفاده شود. گن ها به طور کامل غبغب و گردن را می ‌پوشانند. برای اینکه غبغب کاملا پوشش داده شود این گن ها تا بالای سر ادامه داشته و فشاری را به این ناحیه وارد می‌ کنند. این فشار بیش از حد نبوده و مشکلی را برای فرد به وجود نمی آورد.

گن کششی لیپوماتیک غبغب و گردن

گن عمل لیپوماتیک ران

گن لیپوماتیک ران در اکثر موارد مانند یک شلوارک هر دو ران را پوشش می ‌دهند. گن مخصوص ران برای زنان و مردان با هم تفاوت هایی دارند. این گن ها به گونه ای ساخته شده ‌اند که می‌ توان در زیر لباس آنها را پوشید بدون اینکه کسی بتواند متوجه شود. استفاده از این لباس ها باعث می‌ شود تناسب در هر دو ران ایجاد شود. همچنین باعث می‌ شود لایه های زیرین پوست ران با هم اتصال پیدا کنند.

گن لیپوماتیک بازو

مدل گن های مخصوص بازو در آقایان و بانوان متفاوت است. البته هر دوی این گن ها به منظور ایجاد بهترین نتیجه پس از انجام لیپوماتیک بازو استفاده می شوند. این گن به صورت یکپارچه بوده و هر دو دست را پوشش می ‌دهد. در انجام لیپوماتیک بازو تقارن بسیار مهم است و گن ها این امکان را ایجاد می کنند. استفاده از گن پس از جراحی بازو باعث تسریع در بهبودی شده و دوره نقاهت را کاهش می دهد‌. همچنین استفاده از این گن ها باعث می‌ شود زخم ها به بهترین نحو جوش خورده و بهبود یابند.

گن لیپوماتیک سینه

سوتین های مخصوص لیپوماتیک سینه برای بانوان کارایی دارند. این گن سینه ها و اطراف آن را به طور کامل در بر می‌ گیرد. در مواردی که لیپوماتیک علاوه بر سینه در ناحیه شکم، پهلو و باسن انجام شود از گن هایی استفاده می ‌شود که علاوه بر سینه این نواحی را هم پوشش بدهند. استفاده از گن تا چند هفته پس از عمل باعث می شود سینه ها خوش فرم و متقارن شده و به سمت پایین متمایل نشوند. توصیه می کنیم حداقل به مدت 6 هفته از این سوتین های مخصوص استفاده شود.

گن کششی لیپوماتیک سینه

گن لیپوماتیک باسن

گن لیپوماتیک باسن ناحیه بالای باسن تا قسمت بالای ران را پوشش می ‌دهند. البته گن های زیادی وجود دارند که علاوه بر باسن بخش‌ های دیگر بدن را هم پوشش می ‌دهند. در چنین مواردی از نظر اقتصادی و راحتی بیمار بهتر است از یک گن یکپارچه استفاده شود. باسن در زیبایی اندام بسیار تاثیر می گذارد. به همین دلیل استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک در این عضو تا 6 هفته توصیه می‌ شود.

گن لیپوماتیک صورت

گن های مخصوص صورت تا چند هفته پس از انجام لیپوماتیک صورت مورد استفاده قرار می گیرند. این گن ها بخش هایی از صورت که عمل در آنها انجام شده است را در بر می گیرند. ممکن است استفاده از گن در ناحیه صورت مقداری دشوار باشد اما به دلیل اثرگذاری آن باید حتما استفاده شود. این گن ها علاوه بر جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات و عوارض احتمالی، باعث رسیدن به نتیجه مطلوب می شوند.

گن لیپوماتیک کمر و پشت

گن عمل لیپوماتیک کمر و پشت این نواحی را به طور کامل در بر می ‌گیرد. در مواردی می توان برای این نواحی از گن های ناحیه شکم و پهلو هم استفاده کرد. از این نوع گن هم می بایست تا 6 هفته استفاده شود تا نتیجه دلخواه به دست آید. استفاده از گن در ناحیه کمر پس از عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن مزایای زیادی را به همراه دارد. در واقع این محصولات از ورم، عفونت و ناهمواری در سطح پوست جلوگیری کرده و باعث می ‌شوند لایه های زیرین بهتر به هم متصل شوند.

گن لیپوماتیک ساق پا

در برخی موارد ممکن است لیپوماتیک در ناحیه ساق پا انجام شود. برخی از گن های مخصوص حالت یک شلوار را داشته و تمام پاها را پوشش می ‌دهند. این گن ها بهتر است زمانی استفاده شود که علاوه بر ساق پا لیپوماتیک در ناحیه ای همچون ران هم انجام شده باشد. اما در مواردی که لیپوماتیک فقط در ناحیه ساق پا انجام شده باشد بهتر است گن هایی تهیه شوند که فقط این ناحیه را بپوشانند.


به این محتوا رای دهید..

۴
۱
( امتیاز : ۸۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081