مقالات کاشت مو

بهترین روش کاشت مو برای من کدام است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بهترین روش کاشت مو

پیدا کردن بهترین روش کاشت مو هدف اصلی افرادی است که قصد انجام این عمل را دارند. روشی که بازدهی مناسب و قیمت مقرون به صرفه داشته باشد، ببیشتر مورد نظر متقاضیان قرار می گیرد . کاشت مو از زمان ابداع تا به امروز همواره در حال پیشرفت و تغییرات بوده است. در این سال‌ها روشهای جدیدی برای انجام این عمل زیبایی به وجود آمده است که نواقص روش های قبلی را از بین برده است. در این مقاله قصد داریم به بیان چند مورد از بهترین روشهای پیوند مو بپردازیم تا متقاضیان بتوانند با دید باز این عمل را انجام دهند. همچنین در صورت تمایل می توانید با استفاده از تماس تلفنی با کارشناس ویژه مجموعه جراحان، بصورت رایگان پاسخ سوالات خود را در این زمینه دریافت کنید.

بهترین روش کاشت موی طبیعی

بهترین و مناسب ترین روش برای کاشت مو کدام است؟

برای انتخاب روش پیوند مو مناسب باید فاکتورهای زیادی را مد نظر گرفت. نباید تنها ملاک انتخاب یک روش، جدید بودن آن باشد. هر کدام از روشهای پیوند مو دارای مزایا و معایب مختص خود هستند. این یک معادله ساده است که روشی بهتر است که دارای مزایای بیشتر و معایب کمتری باشد. علاوه بر این هر کدام از متد های کاشت مو برای گروه خاصی از افراد مفید خواهد بود. بنابراین وضعیت و مقدار طاسی فرد در تعیین بهترین روش پیوند مو برای او بسیار تاثیر گذار است. روش کاشت مو هم یکی از عوامل تاثیرگذار بر نتیجه عمل است. علاوه بر روش، مهارت جراح و مراقبت های بعد از کاشت مو هم نتیجه نهایی را متاثر می کند. در ادامه چند روش را بیان می کنیم که متقاضیان کاشت مو بتوانند بهترین و مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنند.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

آیا می توان FUT را بهترین روش کاشت مو دانست؟

کاشت مو به روش FUT به این گونه انجام می شود که برشی در پشت سر ایجاد شده و پوست سر برداشته می شود. در نتیجه جای برش در پشت سر باقی می ماند. این موضوع باعث شده کاشت مو به روش FUT روند تهاجمی بیشتری داشته باشد. به همین دلیل افراد کمتری میل به انجام این روش دارند، اما جراحان بیشتر توصیه دارند که این روش انتخاب شود. در این روش برداشت مو به بهترین نحو ممکن انجام می شود‌. همچنین با انجام پیوند مو به روش FUT می توان موهای بیشتری را پیوند زد. پس از جدا کردن نوار حاوی فولیکول های مو، آنها را زیر میکروسکوپ قرار داده و فولیکول ها را جدا می کنند. برداشت مو در این روش راحت تر از روش های دیگر است.

کاشت مو به روش FUT

مزایای کاشت مو به روش FUT

مزایای پیوند مو FUT باعث شده است که این روش به یکی از بهترین روش های کاشت مو تبدیل شود. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.  

 • برای انجام این عمل لازم نیست موهای فرد به طور کامل تراشیده شود.
 • هزینه کاشت مو به روش FUT مناسب تر است.
 • این امکان وجود دارد که کل مراحل در یک جلسه انجام شود.
 • به واحدهای فولیکولی مو فشار کمتری وارد می شود.
 • مدت زمان عمل کوتاه تر است.
 • به گرافت ها آسیب کمتری وارد می شود.

معایب کاشت مو به روش FUT

 • جای اسکار و برش در پشت سر باقی می ماند. برای پنهان کردن این برش ها باید موهای پشت سر را همیشه بلند نگه داشت.
 • دوره نقاهت این روش بیشتر است.
 • یک جراحی تهاجمی به حساب می آید.
 • بیمار تا چند روز سردرد دارد.
 • تورم و کبودی بیشتری در ناحیه پشت سر ایجاد می شود.

آیا کاشت مو به روش FIT بهترین نتایج را به دنبال دارد؟

یکی دیگر از بهترین روش ها، کاشت مو به روش FIT است. این روش نسبت به دیگر گزینه ها مزایایی داشته و ایرادات روش‌ های قبلی در آن کمتر شده است. در روش FIT از برش نواری برای برداشتن مو استفاده نمی شود و موها را به صورت تک تک بر می دارند. این موضوع باعث طولانی شدن پروسه شده اما در عوض باعث تهاجم کمتر می شود. برای انجام این کار از پانچ های مخصوص استفاده می شود که فولیکول های مو را به طور تکی جدا می کند و سپس این واحد در قسمت کم موی سر کاشته می شود. در اکثر موارد لازم است عمل طی دو روز پشت سر هم انجام شود.

کاشت مو به روش FIT

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • برای برداشتن مو از برش استفاده نشده و یک روند کاملاً غیر تهاجمی است.
 • خونریزی این عمل بسیار کمتر از کاشت مو به روش FUT است.
 • بیمار درد کمتری احساس می کند.
 • جای زخم ایجاد شده خیلی زود از بین می رود.
 • دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

عوارض کاشت مو به روش FIT

 • مدت زمان انجام عمل طولانی تر است.
 • امکان آسیب رسیدن به گرافت ها در روش FIT بیشتر است.
 • هزینه بیشتری دارد.

نتایج و اثربخشی کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

کاشت مو به روش SUT یکی از زیرمجموعه‌ های روش FIT است. در کاشت مو به روش SUT برخی از معایب روش FIT برطرف شده است. این دو روش در نحوه برداشت مو با هم تفاوت های اساسی دارند. در این روش موی مورد نیاز با استفاده از دستگاه مخصوص جدا می شود. این امر باعث شده است برداشت با دقت و کیفیت بیشتری انجام شده و همچنین موی بیشتری را می‌ توان پیوند زد. این عوامل باعث شده است روش SUT به گزینه بهتری برای کاشت مو تبدیل شود. میزان موفق بودن این روش و دیگر روش های پیوند مو به دقت انجام عمل بستگی بسیار زیادی دارد.

کاشت مو با روش SUT

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت موی ترکیبی با ادغام دو روش FUT و FIT انجام می‌ شود. برای انجام این عمل ابتدا یک نوار از پشت سر برداشته شده و فولیکول های مو در قسمت کم پشت، پیوند داده می شود. پس از آن با استفاده از عمل پیوند FIT از قسمت پشت سر مو برداشته و در بین موهای کاشته شده قرار داده می شود. این عمل برای افرادی که دارای موهای خیلی کم پشت هستند به کار می رود. مزایا و معایب این عمل همانند مزایا و معایب روش های FUT و FIT است. این عمل معمولاً در دو یا چند جلسه انجام می شود و به علت مزایای بالایی که دارد یکی از بهترین روش های کاشت مو به حساب می آید.

کاشت مو به روش BHT

با استفاده از کاشت مو به روش BHT می توان از موهای دیگر نقاط بدن استفاده کرد. روش برداشت مو در این عمل همانند پیوند مو به روش FIT است. این جراحی بهترین گزینه برای افرادی است که بانک موی قوی ندارند. افرادی که دارای بانک موی قوی هستند بهتر است این روش را انجام ندهند. برای انجام کاشت مو به روش BHT می توان از موهای نقاطی همچون سینه، بازو، ران و... استفاده کرد. همچنین می توان از قسمت پایین ریش ها نیز واحد های فولیکولی را استخراج کرد. البته به دلیل اینکه برداشت مو در این ناحیه ممکن است باعث ایجاد زخم شود، معمولاً بیشتر پزشکان از این ناحیه استفاده نمی کنند. با استفاده از متد BHT ممکن است نتوان به تراکمی که از روش‌های دیگر حاصل می‌شود، دست پیدا کرد. بهتر است این روش به همراه یکی از عمل های FIT و یا FUT انجام شود و در چنین شرایطی تراکم قابل قبولی به دست می آید.

کاشت مو به روش MICRO FIT

یکی دیگر از بهترین روش های کاشت مو، کاشت مو به روش میکرو FIT است. در این عمل جدیدترین متد های روز دنیا به کار گرفته می شوند. روش میکرو FIT در واقع یکی از زیر مجموعه های متد FIT است که تمام مزایای روش FIT را دارد اما معایب آن بسیار کمتر است. هزینه کاشت مو میکرو FIT بیشتر از روش های دیگر است و این موضوع یکی از معایب اصلی این عمل است. می توان این عمل را بدون نیاز به تراشیدن موهای بیمار انجام داد. این روش برای افراد با بانک موی قوی کاربرد دارد.

طبق توضیحاتی که بیان شد نمی توان گفت یک روش خاص، بهترین روش کاشت مو است. هر روش ممکن است برای یک فرد خاص بهترین گزینه باشد و این موضوع به میزان طاسی بیمار بستگی زیادی دارد. علاوه بر نوع عمل، مهارت جراح هم در انتخاب روش و انجام عمل بر نتیجه تاثیر دارد. همچنین بیمار باید مراقبت های بعد از کاشت مو را رعایت کند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. بهتر است بیمار انتخاب روش پیوند مو را برعهده جراح بگذارد. متخصصین کاشت موی مجموعه جراحان بهترین روش را برای بیمار انتخاب می ‌کنند.

درصورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی دارید می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید تا حرفه ای ترین کارشناس به سوالات شما پاسخ دهد.

 


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081