مقالات سمعک

سوالاتی که هنگام خرید سمعک باید از شنوایی شناس بپرسید

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

کدام نوع سمعک برای سبک زندگی من بهتر است؟

در گذشته افراد کم شنوا درباره ی استایل سمعک، انتخاب های زیادی نداشتند. اما امروزه به لطف کوچک سازی وسایل الکترونیکی و حسگرها، انواع و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند.

بخش اصلی سمعک پشت گوشی در قسمت پشت لاله ی گوش قرار گرفته و به قالب مخصوصی که داخل کانال گوش قرار دارد، وصل می شود. این دستگاه ها به علت قدرت بالای باتری برای افرادی که در طول شبانه روز مدت زیادی زیادی از سمعک خود استفاده می کنند، انتخابی ایده آل است. اما به دلیل وجود بخش های خارجی ممکن است برای کسانی که درگیر فعالیت های بدنی هستند، مناسب نباشند.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سمعک داخل گوشی قسمتی برای قرار گرفتن در پشت لاله گوش ندارد، کاملا درون مجرای گوش جای گرفته و دید بسیار کمی دارد. بنابراین برای ورزشکارانی که با سطوح مختلف تماس دارند و یا در معرض رطوبت زیادی هستند، مناسب تر است.

انواع سمعک

سمعک مناسب باید چند کاناله باشد؟

کانال های سمعک امکان تنظیم و تقویت فرکانس های مختلف صوتی را ایجاد می کند. تعداد کانال های مورد نیاز شما به پیچیدگی کم شنواییتان بستگی دارد. اگر متخصص شنوایی به شما می گوید که میزان افت شنوایی در تمام فرکانس ها شبیه به یکدیگر است، پس تعداد کانال های دستگاهتان از اهمیت کمتری برخوردار است. در این شرایط آنچه نیاز دارید یک سمعک است که باعث افزایش شدت صداهای ورودی شود.

در مقابل اگر کم شنوایی شما در فرکانس های مختلف متفاوت باشد، ممکن است برای ایجاد  تقویتی متناسب به کانال های بیشتری احتیاج داشته باشید. بسیاری از سمعک ها قدیمی دارای دو کانال هستند، در حالی که دستگاه های پیشرفته تر تعداد کانال و باند بیشتری را ارائه می دهند.

تکنولوژی سمعک

آیا سمعک قابل شارژ برای من کاربرد دارد؟

سمعک ها از دو نوع باتری اصلی استفاده می کنند: قلیایی (لیتیومی) و قابل شارژ. باتری های قلیایی(لیتیومی) شارژ بیشتری نسبت به باتری های قابل شارژ دارند اما پس از هر بار استفاده نیاز به تعویض دارند.

اینکه سمعک قابل شارژ را انتخاب کنید به اولویت های شما بستگی دارد. اگر به دنبال راحتی هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که از مدل های قابل شارژ استفاده کنید. با این وجود اگر به دستگاه هایی نیاز دارید که برای مدت طولانی کار کنند، ممکن است باتری های یکبار مصرف را انتخاب کنید .

خرید سمعک شارژی

برای شنیدن راحت تر مکالمات تلفنی چه امکاناتی در سمعک ها وجود دارد؟

سمعک های مدرن دارای طیف وسیعی از وسایل جانبی و اتصالی هستند. بسیاری از سمعک های امروزی دارای تلکویل هستند (یک قسمت ویژه که با دور زدن میکروفون، صداها را از تلفن به طور مستقیم به بلندگوی سمعک منتقل می کند). تلکویل به شما امکان می دهد صدای تلفن را با درصد کمی از تداخلات محیطی دریافت کنید.

همچنین بسیاری از سمعک های مدرن امروزی دارای اتصال Wireless و Bluetooth هستند که به شما امکان اتصال به دستگاه های متعدد صوتی و تصویری را می دهد. این ویژگی ها باعث می شود بتوانید بدون نگه داشتن تلفن نزدیک گوش، مکالمات را به طور مستقیم، شفاف و با بهره گیری از تقویت سمعک در هر دو گوش خود دریافت کنید.

آیا به میکروفون جهت دار نیاز دارم؟

تولید کنندگان سمعک میکروفن های جهت دار را برای افرادی که قصد شنیدن اصوات رسیده از جهات خاص را دارند، تولید کرده اند. این ویژگی هیجان انگیز اصوات وروردی از جهت انتخابی را بیشتر تقویت کرده و امکان تمرکز روی آن را فراهم میکند. میکروفن های جهت دار به شما کمک می کنند تا روی صدای شخصی که مقابلتان قرار دارد، تمرکز کنید و صداهای جانبی را حذف کنید.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

میکروفن جهت دار سمعک

آیا سمعک اتوماتیک برای من مناسب است؟

بسیاری از سمعک ها سطح تقویت یکسانی را بدون توجه به مکان شما فراهم می کنند. اما برخی از دستگاه های پیشرفته تر (نسل هوشمند) متناسب با شرایط آکوستیکی محیط، به طور خودکار تنظیمات خود را تغییر داده و تجربه ای ایده آل را برای کاربر فراهم می کنند. این نوع دستگاه ها برای افرادی که مرتباً موقعیتشان تغییر می کند، مانند رفتن از یک دفتر پر سر و صدا به یک فضای کاری آرام، بسیار کاربردی هستند.

چگونه می توانم از سمعک خود مراقبت کنم؟

سمعک یک اورتز پزشکی مهم و نسبتا گران قیمت است. به همین دلیل باید به درستی از آن مراقبت کنید.

اولین قدم تمیز نگه داشتن سمعک است. با گذشت زمان جرم گوش (ماده قهوه ای رنگ موجود در مجرای گوش) می تواند روی بلندگو و قسمت های بیرونی قالب نشسته و در صورت عدم کنترل، می تواند پورت های ورودی دستگاه را مسدود کند.

برای دومین قدم باید سمعکتان را از رطوبت دور نگه دارید. بیشتر دستگاه های شنوایی کمکی، ضد آب نیستند.

در نهایت باید سمعک های خود را در یک مکان امن بگذارید. رطوبت و گرمای زیاد می تواند به اجزای حساس داخلی آسیب وارد کرده و منجر به افت کیفیت صدا شود.

وضعیت گارانتی سمعک من چگونه است؟

همانگونه که ذکر شد، سمعک وسیله ای کاملا کاربردی است که معمولا طی ساعات زیادی از شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل احتمال خرابی برای آن بیشتر است و باید در حین خرید حتما به گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک توجه شود. کمپانی های معتبر غالبا برای محصولات خود دو سال گارانتی و ضمانت و برای سمعک های رده بالا حدود سه سال گارانتی در نظر می گیرند. کارت گارانتی سمعک شامل سریال و مدل سمعک و نام مصرف کننده بوده و همراه سمعک ارائه می شود. برای استفاده از خدمات پس از فروش سمعک و گارانتی مناسب لازم است حتما سمعک از متخصص شنوایی شناسی تهیه شود.


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946