مقالات ماموپلاستی

عمل کوچک کردن نوک سینه چگونه انجام می شود؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

جراحی کوچک کردن هاله دور سینه چگونه انجام می شود؟

جراحی کوچک کردن هاله دور سینه یکی از جراحی های نوین در حوزه زیبایی است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است چراکه سینه نقش بسیار مهمی در زیبایی و تناسب اندام فرد دارد. این عمل به نوک سینه فرم زیبایی می دهد.

عمل زیبایی نوک سینه

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

برای تشخیص، معاینه و انتخاب نوع جراحی کوچک کردن هاله دور سینه، پزشک متخصص به میزان و اندازه بزرگی نوک سینه، هاله دور آن، افتادگی سینه و میزان چربی سینه توجه می کند و جراحی مناسب را برای فرد انتخاب می کند. معمولا بزرگی نوک سینه با مشکلات دیگر همراه است که در این صورت باید با توجه به موارد زیر از روش مناسب برای حل این معضل استفاده کرد. اگر سایز سینه مناسب و تنها قسمت نوک سینه بزرگ باشد با ایجاد برش در اطراف مرکز و یا اطراف هاله سینه و خارج کردن بافت و چربی اضافی می توان ظاهر بهتر و جمع شده به این ناحیه داد.

 •  اگر بزرگی نوک سینه همراه با افتادگی سینه باشد بهتر است عمل لیفت سینه انجام شود. چرا که مشکل بزرگی هاله دور سینه نیز در حین عمل رفع می شود.
 • اگر فقط بافت چربی زیاد دلیل بزرگی نوک سینه باشد، عمل با روش لیپوساکشن و ایجاد برش و تخلیه چربی انجام می شود.
 •  اگر میزان چربی، اندازه نوک سینه و هاله دور سینه زیاد باشد جراح عمل ماموپلاستی را انتخاب می کند. افرادی که سایز سینه بزرگی دارند عمل ماموپلاستی کاهشی را انجام می دهند.
 • گاهی اوقات برای درمان بزرگی نوک سینه آقایان از روش‌های ژنیکوماستی نیز استفاده می شود.
 • جراحی کوچک کردن هاله دور سینه روش غیر تهاجمی نیز دارد که می‌توان به روش لیزر و بدون جراحی اشاره کرد.

علت بزرگی نوک سینه چیست؟

بعضی از خانم ها و آقایان ممکن است نوک سینه بزرگ داشته باشند که باعث تضعیف اعتماد به نفس می شود. در این شرایط ممکن است سایز و فرم کلی سینه مناسب باشد اما نوک سینه به شکل نامتناسب بیرون زده و حتی از زیر لباس هم به نظر برسد. بزرگ شدن نوک پستان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • متعادل نبودن و پایین بودن سطح تستسترون بدن.
 • عازضه ژنیکوماستی در آقایان که باعث بزرگ شدن غدد سینه، افزایش چربی سینه و افتادگی سینه می شود.
 • استفاده بی رویه از داروهایی مانند استروئید.
 • انباشته شدن چربی اضافی در سینه.
 • عوامل ژنتیکی و وراثتی.
 •  افزایش استروژن بدن.

باید به این نکته توجه داشت که ممکن است این عارضه صرفا به دلیل افزایش وزن ایجاد شده باشد که در این صورت با رژیم غذایی و ورزش، بزرگی هاله دور سینه را تا حدودی رفع کرد. هاله دور سینه همان ناحیه رنگی دور سینه است.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی کوچک کردن هاله دور سینه

عمل کوچک کردن نوک سینه یا کوچک کردن هاله دور سینه برای آقایان و خانم هایی که از سایز نوک سینه راضی نیستند مناسب است. معمولاً افرادی که شرایط زیر را دارند کاندید مناسب برای کوچک کردن هاله سینه با جراحی هستند.

 • افزایش وزن زیاد داشته و بر اثر آن هاله نوک سینه آنها دچار کشیدگی و بزرگی شده است.
 • بانوانی که بعد از بارداری و شیردهی نوک سینه و هاله دور آنها کشیده شده است.
 • نوک سینه بزرگ شده و حالت بیرون زده دارد.
 • عدم تقارن نوک سینه دارند.

برش های جراحی کوچک کردن نوک سینه بعد از عمل دیده می‌شوند؟

جواب این سوال به روش عمل کوچک کردن نوک سینه بستگی دارد. اگر برش ها کوچک و عمیق نباشند و مشکل تنها در قسمت نوک سینه وجود داشته باشد، احتمال به جای ماندن زخم ها و دیده شدن آن ها بسیار کم است. معمولا محل برش در اطراف هاله بوده و در رنگ تیره آن مخفی می شود. در غیر این صورت جراح متخصص با پانسمان درست و با تجویز چسب زخم مخصوص می تواند تا حدی این برش ها را کم رنگ کند. ولی اگر برش ها بزرگ و عمیق باشند و همراه با آن پوست اضافی بریده شود جای برش و بخیه روی بدن باقی می ماند که با گذشت زمان کمرنگ تر می شود.

عمل هاله دور سینه

هزینه عمل کوچک کردن هاله دور سینه

قیمت جراحی کوچک کردن نوک سینه به شرایط فرد که شامل میزان بزرگی نوک سینه و هاله دور آن و میزان چربی سینه است و همینطور روش جراحی مثل ماموپلاستی، لیپوساکشن و لیزر، دستمزد جراح متخصص و هزینه های کلینیک و مرکز درمانی بستگی دارد.

مثلاً با افزایش بزرگی نوک سینه و افزایش میزان چربی، قیمت عمل بیشتر می شود. همینطور روش ماموپلاستی نسبت به روش لیپوساکشن و لیزر هزینه بالاتری دارد. چرا که با روند تهاجمی و برش پوست اضافه همراه است.

به طور میانگین می توان رقمی بین 3 تا 6 میلیون تومان را برای قیمت عمل کوچک کردن نوک سینه به تنهایی عنوان کرد.

کوچک کردن نوک سینه آقایان

معمولا بزرگی نوک سینه بیشتر باعث آزار آقایان می شود. بزرگی نوک سینه یا هاله دور سینه در مردان بیشتر بر اثر اختلالات هورمونی و ژنتیکی به وجود می آید و به همین دلیل بیشتر با عارضه ژنیکوماستی که برای درمان آن از روش‌های مرسوم می توان کمک گرفت، همراه است. روش های مرسوم بیشتر شامل لیپوماتیک، برش و برداشت پوست اضافه هستند.

عوارض عمل کوچک کردن هاله پستان

برای بیان عوارض عمل کوچک کردن نوک و هاله دور سینه می‌توان گفت عوارض این عمل با عوارض سایر عمل های سینه مثل پروتز و لیفت سینه شباهت زیادی دارد و این امر بیشتر به تغییرات اعمال شده در حین جراحی بستگی دارد.

 • اگر از بیهوشی عمومی استفاده شود، حالت تهوع و استفراغ بعد عمل از تاثیرات و عوارض بیهوشی است.
 • احتمال آسیب به داکت ها و مسیرهای شیردهی بانوان
 • ایجاد آلرژی های بعد از عمل مثل قرمزی پوست و زدن جوش زیاد
 • از دست دادن تمام یا قسمتی از هاله و نوک سینه در صورت مهارت یا دقت ناکافی جراح
 • خونریزی و تجمع مایع زیر پوست
 • امکان از دست دادن حس نوک سینه
 • ایجاد درد، تورم و کبودی در ناحیه سینه

عمل کوچک کردن نوک سینه و تاثیر آن در شیردهی

جراحی کوچک کردن هاله دور سینه ممکن است در شیردهی شما تاثیر منفی بگذارد. اگر جراح دقت و مهارت کافی را حین عمل به کار نگیرد می تواند احتمال آسیب به راه ها و مسیرهای شیردهی را تقویت کند.

همچنین عمل کوچک کردن هاله دور سینه ممکن است باعث بسته شدن یا تنگ شدن سوراخ های نوک سینه شود، لذا با پزشک متخصص خود این مورد را در میان گذاشته و مشورت کنید. یکی از روش های کم خطر روش لیپوساکشن می‌باشد زیرا کمترین آسیب را به غدد شیردهی وارد میکند.

مراقبت های بعد از عمل هاله نوک سینه

مراقبت های بعد از عمل کوچک کردن نوک سینه بسیار مهم و ضروری است چرا که از بروز خطرات و عوارض ناشی از عمل جلوگیری می کند و در دستیابی به نتیجه مد نظر تاثیر زیادی دارد.

 • پانسمان زخم ها را به طور مرتب و منظم عوض کنید.
 • تا یک هفته بعد از عمل از استحمام خودداری کنید و با دستمال کمی نمناک محل زخم را تمیز کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط جراح سینه خود را منظم مصرف کنید.
 • بعد از عمل بهتر است لباس گشاد و نازک بپوشید تا به سینه فشار وارد نکند.
 • تا یک هفته بعد از عمل از انجام کارهای سنگین و هر کاری که باعث ایجاد فشار به سینه ها می شود خودداری کنید.
 •  برای استراحت به صورت طاق باز بخوابید و اصلا به پهلو یا به صورت دمر نخوابید چرا که باعث ایجاد فشار به سینه و زخم ها می شود.

عمل کوچک کردن نوک سینه

کوچک کردن نوک سینه با لیزر و بدون جراحی

 کوچک کردن نوک سینه با لیزر به اصطلاح روش غیر تهاجمی و بدون جراحی می گویند. در این روش سلول‌های اضافی چربی را با لیزر از بین می برند. کوچک کردن نوک سینه با لیزر با استفاده از پروتوهای نور پر قدرت یا لیزر ها کار می کند. این روش التهاب مختصری در ناحیه سینه به وجود می آورد ولی عفونت ایجاد نمی‌کند چون زخمی به وجود نمی‌آید. همچنین دوره نقاهت کوتاه تری نیز دارد.

بهترین دکتر برای عمل هاله سینه

همیشه وقتی صحبت از عمل و جراحی زیبایی می شود دشوارترین قسمت انتخاب بهترین دکتر و جراح است. گام اول برای انتخاب بهترین دکتر عمل کوچک کردن نوک سینه، پیدا کردن جراحی است که مدرک فوق تخصص زیبایی و پلاستیک داشته باشد. همچنین مهارت، علم، تجربه، تخصص کامل در انجام انواع روش های جراحی زیبایی سینه را داشته باشد. معمولا جراحان سینه که در عمل های زیبایی این ناحیه مانند پروتز سینه، ماموپلاستی و لیفت سینه فعالیت داشته باشند می توانند با نتیجه موفق عمل نوک سینه را نیز انجام دهند.


به این محتوا رای دهید..

۱۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081