مقالات ماموپلاستی

درد عمل ماموپلاستی تا چقدر طبیعی است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

آیا عمل ماموپلاستی درد دارد؟

درد عمل ماموپلاستی یک از افسانه های اغراق شده درباره این عمل است که می تواند فرد مناسب برای کوچک کردن سینه را منصرف کند. عمل ماموپلاستی یک جراحی حساس و دقیق است که انجام آن به دست دکتر ماموپلاستی خوب و ماهر، آسیب و عوارض این عمل را به حداقل می رساند. جراحی کوچک کردن سینه به صورت بیهوشی عمومی انجام می‌ شود و فرد در حین عمل کاملا بیهوش است و هیچ دردی احساس نمی کند. چون ماموپلاستی عملی تهاجمی است و با برش بافت و پوست فرد همراه است امکان بی حسی موضعی وجود ندارد. بنابراین در کلیه مراحل ماموپلاستی فرد بیهوش بوده و بعد از به هوش آمدن هم تحت مسکن های موثر بوده و کاملا راحت خواهد بود.

درد عمل ماموپلاستی

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

درد بعد از عمل ماموپلاستی چقدر است؟

درد سینه بعد از ماموپلاستی در افراد مختلف متفاوت است که به زمان و حجم عمل و همینطور تغییرات مورد نیاز بستگی دارد. همچنین آستانه تحمل درد افراد با یک دیگر متفاوت است. فرد بعد از به هوش آمدن و در مرحله ریکاوری ممکن است مقداری احساس درد در ناحیه سینه و قفسه سینه داشته و احساس ناراحتی و گیجی کند که معمولاً با داروهای مسکن ساده و خواب آور به آسانی برطرف می شود. معمولا افراد بعد از به هوش آمدن احساس حالت تهوع می کنند که دلیل آن خالی بودن معده قبل از عمل است.

درد بعد از ماموپلاستی

درد سینه بعد از ماموپلاستی تا چند روز ادامه می یابد؟

معمولاً بخش زیادی از درد ماموپلاستی طی یک تا سه روز پس از عمل احساس می شود و در این مدت نیاز است از داروی مسکن استفاده شود. بعد از گذشت این مدت بیشتر درد فروکش کرده و تورم و کبودی در ناحیه برش ها و اطراف آن ایجاد می شود به مرور زمان تا هفته های سوم و چهارم این ورم و کبودی ها از بین می رود.

دوره نقاهت بعد از عمل بسیار مهم و حیاتی است که با رعایت نکات و مراقبت های خاص می توان از درد و عوارض عمل ماموپلاستی کاست. راه های زیر باعث بهبودی و ریکاوری سریع تر و کاهش درد می شود.

  • فعالیت هایی که باعث ایجاد فشار به بالا تنه و سینه ها می شود مثل جابه جایی اجسام و ورزش کردن انجام ندهید.
  • استفاده از دارو های مسکن تجویز شده توسط جراح سینه مثل (ایبوپروفن، استامینوفن و سلکوکسیب)
  • تا حداقل یک هفته نباید استحمام کنید و آب به زخم ها برخورد کند.
  • لباس گشاد و آزاد بپوشید تا به سینه فشار وارد نشود.
  • پانسمان زخم ها را به طور منظم و دقیق تعویض کنید.
  • برای تسریع در بهبود زخم ها آناناس استفاده کنید.
  • قطع مصرف دخانیات و مشروبات الکلی.

راه های کاهش و کنترل درد سینه بعد از عمل

بیشتر اوقات با تمیز کردن و مراقبت از زخم ها و کاهش احتمال ایجاد عفونت می توان درد ناشی از ماموپلاستی را کاهش داد زیرا با ایجاد عفونت درد و التهاب سینه نیز بسیار افزایش می یابد. راه های کنترل و جلوگیری از عفونت زخم ها شامل دست نزدن به زخم ها، تعویض به موقع پانسمان با لوازم استریل، تمیز کردن مرتب و خشک نگه داشتن بخیه ها است. استفاده مرتب از گن کششی مناسب عمل ماموپلاستی می تواند درد و بیقراری را کنترل و روند بهبودی فرد را سریع تر کند.


به این محتوا رای دهید..

۸
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081