تجویز سمعک در منزل، نکات مهم و کلیدی
تجویز سمعک در منزل، نکات مهم و کلیدی ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات سمعک

ریزترین و کوچکترین سمعک دنیا کدام است؟

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

کوچک ترین سمعک های دنیا

کوچکترین سمعک دنیا مدل iic نامرئی نامیده می شود. هر برند گروهی از محصولات خود را به سمعک نامرئی iic اختصاص داده است. از بین مارکهای مختلف، اتیکن، زیمنس، استارکی و فوناک در این زمینه پیشتاز اند. برای یافتن ریزترین سمعک دنیا باید از بین محصولات این برندها یکی را انتخاب کنید. سمعک های کوچک معمولا تکنولوژی ضعیف تری نسبت به مدل های پشت گوشی هم رده خود دارند. دلیل این مساله در دسترس نبودن فضای کافی است. اکثر افراد دوست دارند برای جبران کم شنوایی خود از کوچکترین سمعک ها استفاده کنند و نامرئی بودن و ظریف بودن سمعک از اصلی ترین خواسته های آن ها است. در واقع افراد تمایل دارند از سمعک هایی استفاده کنند که قابل مشاهده نباشند. البته سمعک های کوچک برای همه افراد مناسب نیستند و همه نمی توانند از آنها استفاده کنند. در ادامه به معرفی و بررسی کوچکترین سمعک ها از برندهای مختلف و انواع مختلف می پردازیم.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

شرایط استفاده از کوچکترین سمعک ها

همه افراد دارای کم شنوایی نمی توانند از ریزترین سمعک ها استفاده کنند. این محصولات برای کم شنوایی های متوسط تا شدید مناسب هستند. دلیل این موضوع اندازه کوچک و فضای کم این محصولات است. پس از انجام شنوایی سنجی ادیولوژیست امکان استفاده از سمعک های کوچک را به شما اطلاع می دهد. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در این زمینه سایز و قطر مجرای گوش است. افرادی می توانند از این محصولات استفاده کنند که قطر مجرای گوش مناسبی داشته باشند. داشتن این معیار با استفاده از قالبگیری توسط شنوایی شناس مشخص می شود.

کوچکترین سمعک در برند های مختلف

اکثر های برند های معروف در زمینه تولید سمعک های کوچک و  نامرئی فعالیت می ‌کنند و رقابت تنگاتنگی برای تولید ریزترین سمعک در میان برند های مختلف وجود دارد. در این بخش بیان می کنیم که برند های مختلف تولید سمعک چقدر در زمینه تولید سمعک های کوچک موفق بوده‌ اند و کدام برند در تولید محصولات نامرئی و ظریف موفق بوده است. اگر قصد خرید سمعک دارید حتما این بخش را مطالعه کنید.

کوچک ترین سمعک سیگنیا یا زیمنس

برند زیمنس یا سمعک سیگنیا در زمینه تولید محصولات نامرئی و ظریف به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده و در تولید سمعک های نامرئی حرفی برای گفتن دارد. کوچک ترین سمعک نامرئی زیمنس مدل Silk X است که در عمق مجرای گوش قرار می گیرد. برای استفاده از این سمعک ها نیاز به قالب گیری از گوش نیست. افرادی که کم شنوایی آنها تا 70 دسی ‌بل است می توانند از سمعک های کوچک برند زیمنس استفاده کنند. از کوچک ترین سمعک های پشت گوشی زیمنس هم می توان به مدل Ace اشاره کرد که از باطری شماره 10 تغذیه کرده و کاملا می تواند زیر موهای پشت گوش مخفی شود.

کوچک ترین سمعک زیمنس یا سیگنیا

کوچک ترین سمعک های ویدکس

سمعک های کوچک ویدکس هم دارای سایز بسیار ظریف و کیفیت بالایی هستند. تکنولوژی به کار رفته در این سمعک ها بسیار پیشرفته است و کیفیت صدای منحصر به فردی را برای کاربر فراهم کرده است. کوچک ترین سمعک ویدکس مدل UNIQUE CIC MICRO نام دارد که از سمعک داخل گوشی معمولی 30 درصد کوچک تر بوده و از ظریف ترین سمعک های بازار محسوب می شود.

کوچک ترین سمعک اتیکن

سمعک های کوچک اتیکن سطح وسیعی از کم شنوایی را پوشش داده و افراد بیشتری می ‌توانند از آنها استفاده کنند. علاوه بر افرادی که مجرای گوش آنها باریک است همه می توانند از کوچک ترین سایزهای سمعک به لطف اتیکن استفاده کنند. وضوح صدا در این سمعک ها بسیار بالاست. ظریف ترین سمعک اتیکن تا این تاریخ مدل Opn IIC است که قدرت پوشش کم شنوایی تا حد شدید را دارا بوده و به خوبی در داخل گوش مخفی می شود.

کوچک ترین سمعک اتیکن

کوچک ترین سمعک فوناک

سمعک های مدل IIC برند فوناک کوچکترین سمعک های تولید شده در جهان هستند. از کوچک ترین سمعک فوناک می توان به مدل Virto B-Titanium اشاره کرد که با قابلیت اتوماتیک و کیفیت ساخت بالا می تواند به خوبی نیازهای کاربر را تامین کند. این سمعک ها از جنس تیتانیوم بوده و دارای مقاومت و دوام بالایی هستند. سمعک کوچک و بسیار ظریف دیگر فوناک مدل Lyric نام دارد که توسط ادیولوژیست در نزدیکی پرده گوش قرار گرفته و به ادعای تولید کننده با عمر بالای باطری خود می تواند به مدت چندماه بی وقفه کار کند.

کوچک ترین سمعک فوناک

کوچک ترین سمعک برند یونیترون

Moxi Now کوچک ترین سمعک پشت گوشی یونیترون است که به ادعای تولید کننده از کوچک ترین سمعک رسیور داخل مجرای بازار به مقدار 14 درصد کوچکتر است. در میان تولیدات نامرئی جدید برند یونیترون سایز های کوچک داخل گوشی مانند Insera IIC هم مشاهده می ‌شود.

کوچک ترین سمعک استارکی

SoundLens Synergy از کوچک ترین سمعک های نامرئی استارکی آمریکا است که در سه رده تکنولوژی به همراه قابلیت وایرلس پیشرفته ارائه می شود. استارکی یکی از برند هایی است که کوچکترین سمعک های دنیا را تولید می ‌کند. این سمعک ها به آخرین تکنولوژی های پردازشی این کمپانی مجهز شده اند.

کوچک ترین سمعک استارکی

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

کوچکترین سمعک های پشت گوشی

مدل های قدیمی سمعک پشت گوشی دارای سایز بزرگی بودند؛ به گونه ای که به طور کامل پشت گوش را در بر می گرفتند. اما در تولیدات جدید برند های تولید کننده سمعک ها دارای سایز کوچکی هستند. پیش از این به کوچک ترین سمعک های رسیور داخل مجرا اشاره کردیم و منظور ما در اینجا سمعک های پشت گوشی مرسوم است. این سمعک ها در پشت لاله گوش قرار گرفته و با استفاده از یک لوله به قالب داخل مجرای گوش متصل می ‌شوند. سمعک های پشت گوشی سطح وسیعی از کم شنوایی را پوشش داده و همه می توانند از آنها استفاده کنند. امروزه سایز سمعک پشت گوشی هم به یکی از ملاک های انتخاب سمعک تبدیل شده است. سمعک های پشت گوشی میکرو تا حد امکان سایز کمتری داشته و در سبد محصول تمام برندها دیده می شود.

کوچک ترین سمعک کودکان

کوچک ترین سمعک اطفال معمولا اولین موردی است که به ذهن والدین کودک و نوزاد می رسد. سمعک هایی که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد نیاز به تقویت و قدرت بالایی دارند، در نتیجه نمی توان روی کوچک بودن آن مانور زیادی داد. بعلاوه سمعک های داخل گوشی کوچک و نامرئی هم برای کودکان و نوزادان قابل استفاده نیست. امروزه سمعک های نوزادان و اطفال تا حد ممکن کوچک و ظریف ساخته می شود تا فشار زیادی روی گوش وارد نکند. سمعک های پشت گوشی که از باطری 13 استفاده می کنند کوچک ترین انتخاب برای این گروه سنی هستند. اخیرا سمعک BABY توسط ویدکس ساخته شده است که توانسته سایز سمعک را با خارج کردن رسیور از سمعک به حداقل برساند. البته این نوع سمعک برای تمام کودکان مناسب نیست.

کوچک ترین سمعک کودکان

کوچک ترین سمعک نامرئی

کوچک ترین سمعک ها محصولات نامرئی هستند. سمعک های نامرئی در دو نوع نامرئی داخل مجرا IIC و رسیور داخل گوش ظریف RIC ساخته می شوند که هر دو نوع آن ها از دید بسیار کمی برخودار است. سمعک داخل مجرا با توجه به قطر و طول مجرای گوش فرد می توانند کاملا نامرئی و در کوچک ترین حالت ممکن ساخته شوند. سمعک های رسیور داخل کانل هم با بدنه ظریف و بسیار کوچک پشت گوش مخفی می شوند. کوچک ترین سمعک های نامرئی بازار مدل های IIC پیش ساخته هستند که با کمک پروب مخصوص داخل گوش جای می گیرند.

کوچک ترین سمعک پشت گوشی

کوچک ترین سمعک های پشت گوشی مدل های Mini BTE هستند که باطری 312 دارند. سمعک های پشت گوشی از قدرت و ها و سایز های مختلف بهره می برند. این سمعک های پشت گوشی کوچک با کمک قالب یا پروب مخصوص قابل تجویز و استفاده هستند. سمعک های کوچک تر از این مدل ها، سمعک های Mini RIC هستند که از باطری 10 استفاده کرده و بسیار ظریف هستند.

کوچکترین سمعک سال 2021 کدام است؟

برای انتخاب کوچک ترین و ظریف ترین سمعک های امروزی باید فاکتورهای زیادی را در کنار هم قرار داد. طبق نظر سنجی ها سه سمعک Signia Silk X، Phonak Virto B-Titanium و Starkey Soundlens IQ از کوچک ترین سمعک های نامرئی دنیا محسوب می شود. این نظر سنجی در بین سمعک های IIC و نامرئی داخل گوشی انجام شده و برای انتخاب کوچک ترین سمعک های RIC می توان به مدل های Moxi Now از یونیترون و Ace زیمنس یا سیگنیا اشاره کرد.

کوچک ترین سمعک های دنیا

قیمت کوچکترین سمعک در ایران چقدر است؟

همانطور که بیان کردیم تمامی برند های تولید کننده در زمینه ساخت سمعک های کوچک فعالیت دارند. بنابراین قیمت سمعک کوچک در ایران در وهله اول به برند تولید کننده سمعک بستگی دارد. همچنین هزینه خرید کوچکترین سمعک در کشور به سیستم پردازشی و تعداد کانال بستگی دارد و هر چه امکانات سمعک بالاتر باشد قیمت ‌ها هم بالا می روند. می توان گفت هزینه لازم برای خرید کوچک ترین سمعک در ایران بین 5 تا 15 میلیون تومان است. قیمت سمعک هوشمند کوچک و نامرئی از سایر مدل های بالاتر است.

ساخت سمعک کوچک و نامرئی نیازمند تکنولوژی های بسیار پیشرفته چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ تکنیکی است. سمعک در هر ثانیه میلیون ها پردازش انجام می دهد. در سمعک های نامرئی فضا بسیار محدود و دسترسی کاربر به سمعک هم اندک است. لذا لازم است تا عملکرد سمعک بیشتر اتوماتیک و هوشمند باشد که این امر چالش های مهندسی خود را به دنبال دارد. قیمت سمعک های نامرئی از دیگر مدل ها بیشتر است و دلیل این است که کمپانی ها از آخرین تکنولوژی ها و فناوری های خود برای راحتی هر چه بیشتر کاربر در سمعک های کوچک و ظریف خود استفاده می کنند. قیمت سمعک نامرئی برندهای مختلف با توجه به عواملی مانند اتصال مستقیم به موبایل، پوشش ضدآب، اتصال دو گوشی و جنس پوسته متفاوت است.


به این محتوا رای دهید..

۲
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • سروش

  سلام. سمعک های پشت گوشی ظریفی که میگین کاملا پشت گوش مخفی میشن و دید ندارن؟ من افت شنواییم زیاده و مطب که رفتم گفت باید از این مدل ها بزنی

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز جراحان. سمعک های رسیور داخل مجرا یا RIC با دو باطری 10 و 312 عرضه میشن و سایز بسیار کوچکی دارن. اگر موی پر پشتی داشته باشین کاملا زیر مو و پشت گوش مخفی میشن

  0
  0

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز جراحان. سمعک های رسیور داخل مجرا یا RIC با دو باطری 10 و 312 عرضه میشن و سایز بسیار کوچکی دارن. اگر موی پر پشتی داشته باشین کاملا زیر مو و پشت گوش مخفی میشن

  0
  0
 • ارش س

  سمعک تیتانیوم فوناک که گفتین موجوده الان؟

  مدیر سایت

  سلام. به دلیل مسائل تحریمی سمعک های زیادی برای واردات با مشکل مواجه هستن که این مدل هم یکی از اونهاست

  0
  0
 • sijal

  خسته نباشید. بهترین سمعک نامرئی چقدر افت شنوایی رو جوابه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. قوی ترین سمعک های کاملا نامرئی و داخل گوشی میتونن افت شنوایی در حد 40 درصد رو پوشش بدن. اگر از مدل های نامرئی پشت گوشی استفاده بشه امکان پوشش افت شنوایی تا 60 درصد وجود داره.

  0
  0
 • الهام زندی

  قیمت سمعک IIC چنده؟ برای کم شنوایی شدید جواب میده؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. سمعک های IIC از حدود 6 تومن شروع میشه. اما اگر شنواییتون از 70 دسی بل بیشتر باشه کوچکترین سمعکی که پاسخگوی شما هست مدل CIC هستش

  0
  0

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. سمعک های IIC از حدود 6 تومن شروع میشه. اما اگر شنواییتون از 70 دسی بل بیشتر باشه کوچکترین سمعکی که پاسخگوی شما هست مدل CIC هستش

  0
  0
 • بهترین یار

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. در حال حاظر تمام مدلهایی که معرفی کردین داخل ایران موجوده؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. خیر. با توجه به مشکلات واردات ممکنه بعضی از مدلها موجود نباشه

  0
  0
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946