مقالات وزوز گوش

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

درمان قطعی وزوز گوش یا زنگ گوش

درمان وزوز گوش توسط شنوایی شناس و متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. وزوز به صدا هایی گفته می شود که در نقطه ای از سر یا در گوش ها و یا در یک گوش شنیده می شود. این صدا ها معمولا بدون معنی خاص و به صورت زنگ یا سوت یا صدای باد شنیده می شود. سوت گوش منبع خارجی نداشته به همین دلیل است که به غیر از خود فرد، کسی آن ها را نمی شنود. در ادامه به راه های درمان قطعی وزوز گوش می پردازیم.

درمان وزوز گوش با سمعک

آیا وزوز گوش قابل درمان است؟

درمان وزوز گوش مراحل خاصی دارد. گاهی طی کردن این مراحل نیازمند زمان زیادی است. برای این که بتوانیم زنگ یا صدای باد در گوش را درمان کنیم ابتدا باید علت به وجود آمدن آن را پیدا کنیم. در برخی از موارد صدای اضافی در گوش ها به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون و بیماری های دیگر رخ می دهد. در چنین شرایطی با درمان مشکلات و از بین بردن عامل ایجاد کننده، وزوز گوش هم از بین می رود. در صورتی که علت بروز وزوز گوش مشخص نباشد باید به کنترل و کاهش آن روی آورد. در این شرایط درمان قطعی وزوز گوش حداقل با یافته های علمی امروزی ممکن نیست و باید به توانبخشی وزوز و کنترل آن پرداخت.

مشاوره وزوز گوش

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

بهترین دکتر برای درمان وزوز گوش

برای درمان وزوز و بررسی علت آن باید به دکتر متخصص شنوایی شناس یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گرفت. اگر به صورت مزمن دچار وزوز یا صدای اضافی در گوش هستید برای بررسی باید به متخصص مراجعه کنید. این تخصص ‌ها شامل متخصص ENT، شنوایی شناس، متخصص مغز و اعصاب، قلب و عروق و... هستند. ریشه ایجاد وزوز گوش می تواند در حیطه تخصصی هر یک از این پزشک ها باشد و باید بررسی شود. بهترین دکتر وزوز گوش ابتدا به دنبال پیدا کردن علت بروز این مشکل است و برای تصمیم گیری نهایی تمامی تست ها و آزمایشات لازم را انجام می دهد. در صورتی که فرد در کنار وزوز دچار کم شنوایی هم باشد باید برای او سمعک تجویز شود. فرد متخصص باید بر اساس وضعیت بیمار بهترین روش درمانی را انتخاب کند تا وزوز گوش او کنترل شود.

درمان دارویی وزوز گوش

در برخی موارد از درمان دارویی برای وزوز گوش استفاده می شود. این داروها بررسی شده و به صورت تئوری قابل قبول هستند. باید دقت داشت که درمان دارویی وزوز تا پیدا نشدن علت اصلی و دقیق آن چندان موثر واقع نخواهد شد. در مواردی از داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب استفاده می شود چرا که این موارد می تواند علت بروز صدای اضافی گوش باشد.

در صورت تشخیص متخصص از هورمون میزوپروستول هم می توان استفاده کرد. برخی از متخصصین معتقدند که استفاده از لیدوکائین هم برای وزوز می تواند موثر واقع شود. استفاده از این داروها تنها و تنها باید با توصیه پزشک و زیر نظر او انجام شود. انواع ویتامین ها هم از دیگر درمان های مرسوم برای وزوز گوش است و فرض بر این است که با تنظیم جریان و فشار خون و عملکرد عروق می تواند وزوز گوش را کمتر کند.

درمان وزوز گوش با سمعک شگفت انگیزترین راه حل است

یکی دیگر از راه های توانبخشی و درمان قطعی وزوز گوش، استفاده از سمعک است. این روش برای افرادی توصیه می ‌شود که دارای کم شنوایی هستند. با وجود کم شنوایی، اعصاب شنوایی به تدریج ضعیف شده و سطح عملکرد آن ها کاهش می یابد. برخی تحقیقات عنوان می کنند که در این شرایط عصب با فعالیت خود به خود باعث شنیده شدن اصوات بی معنی و سوت مانند تحت عنوان وزوز می شود. در نتیجه با استفاده از سمعک و منظم کردن فعالیت عصب می توان وزوز گوش را درمان کرد. درمان سوت گوش با سمعک از طرف دیگر باعث می شود توجه بیمار به وزوز و صدای اضافی کاهش پیدا کرده و به صداهای محیط جلب شود. همچنین زمانی که فرد با دیگران صحبت می ‌کند به گفتار آنها بیشتر توجه دارد و وزوز گوش تا حد قابل توجهی کنترل می شود. علاوه بر اثر تقویتی سمعک می توان با کمک فناوری های پوشش وزوز که در سمعک های جدید و هوشمند تعبیه شده است، قدم موثری برای کنترل صدای گوش برداشت. از جدیدترین تکنولوژی های سمعک برای درمان زنگ گوش، فناوری ناچ تراپی یا صدای معکوس برای کاهش وزوز و همینطور اصوات پوشاننده و نویز سفید است.

بهترین سمعک برای وزوز گوش توسط متخصص شنوایی شناس مشخص می شود. شنوایی شناس علاوه بر شنوایی سنجی ارزیابی دقیقی روی صدای گوش انجام می دهد. 

روش های درمان قطعی وزوز گوش غیر سمعک

علاوه بر سمعک روش های دیگری برای برطرف کردن صدای گوش وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

درمان وزوز گوش با مولد های صوتی

درمان وزوز گوش با استفاده از مولد های صوتی یا صدا درمانی برای افرادی کاربرد دارد که تنها دچار صدای اضافی در گوش هستند و شنوایی آنها مشکلی نداشته باشد. در این روش برای درمان صدای اضافی گوش از یک دستگاه شبیه به سمعک استفاده می شود. این دستگاه که ساند ژنراتور نام دارد فقط مخصوص وزوز گوش است. درمان صدای باد در گوش (یا صدای زنگ و غیره) با مولد صوتی به اینگونه است که نویز ایجاد شده توسط دستگاه با شدتی بسیار پایین و در برخی موارد غیر قابل تشخیص برای فرد پخش شده و توجه وی را به صدای زنگ گوش خود کاهش می دهد. در این شرایط و بسته به وضعیت فرد ممکن است تا چند ساعت بعد از برداشتن مولد هم صدای وزوز شنیده نشود که علت آن تطبیق پذیری اعصاب شنوایی و گوش است. صدا درمانی برای وزوز گوش در مقاله جداگانه ای کاملا توضیح داده شده است.

همه چیز درباره درمان وزوز گوش

درمان قطعی وزوز با روشCBT 

درمان وزوز گوش با رفتار درمانی، روش سی بی تی نیز نامیده می شود. زمانی که افراد دچار وزوز گوش می شوند ممکن است دچار افسردگی، اختلال در خواب، اضطراب و... شوند. در این شرایط وزوز باعث تشدید این مشکلات و خود این مشکلات هم باعث تشدید وزوز گوش می شوند و یک چرخه معیوب ایجاد می شود. درمان وزوز گوش با CBT به فرد کمک می کند در چنین شرایطی بتواند آرامش خود را حفظ کند. در واقع این روش مستقیما با وزوز گوش کاری نداشته اما به بیمار می آموزد که چگونه در این شرایط می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد و راهکارهای ذهنی بی توجهی و مقابله با صدای سوت گوش را به فرد آموزش می دهد. درمان قطعی وزوز با رفتار درمانی باید توسط یک مشاور و درمانگر با تجربه و در همکاری با ادیولوژیست و شنوایی شناس فرد انجام شود. بیمار باید هفته ای یک جلسه به متخصص مراجعه کند. از این روش برای درمان افسردگی و اضطراب هم استفاده می شود.

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با تحریک الکتریکی یا  TDCS

در این روش در فاصله نزدیک گوش الکترود هایی قرار داده می شود. این الکترود ها محرک ‌های الکتریکی را به حلزون گوش می فرستند. به اینگونه درمان وزوز با TDCS انجام می شود. درباره میزان اثر پذیری این روش در میان متخصصین مختلف اختلاف نظر وجود دارد. این روش برای درمان وزوز با شاک تراپی تفاوت زیادی دارد و شدت و جریان ارائه شده کاملا بر اساس وضعیت فرد انجام می شود.

درمان وزوز با روش PTM

PTM یا progressive tinnitus management یا مدیریت پیشرفت وزوز گوش یکی از روش هایی است که در ابتدا برای درمان وزوز گوش سربازان برگشته از جنگ در آمریکا استفاده می شد. این روش امروزه برای افراد غیر نظامی مبتلا به وزوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش بیشتر روی واکنش فرد به وزوز گوش تمرکز شده و با گذشت زمان آزاردهندگی صدای اضافی گوش را برای وی کمتر می کند. درمان قطعی وزوز با روش PTM یکی از روش های رایگان درمانی است که برای برخی از افراد موثر واقع می شود.

درمان قطعی سوت گوش با درمان مشکلات آناتومیکی

گاهی اوقات علت ایجاد وزوز می تواند یک مشکل بسیار پیش پا افتاده مانند جرم گوش باشد که درمان آن ساده و موثر است. وزوز یا صدای اضافی گوش می تواند به علت اختلالات آناتومیکی مانند اختلال مفصل تمپورو مندیبولار یا TMJ رخ دهد. در این حال درد در اطراف گوش و صدای تق تق گوش هم علاوه بر وزوز قابل انتظار است. همچنین دیده شده است که برخی عفونت های دندانی هم باعث مقداری وزوز و صدای اضافی در گوش شده اند. به همین دلیل اولین قدم برای درمان قطعی وزوز گوش، معاینه توسط پزشک گوش و حلق و بینی و بررسی علت اصلی ایجاد وزوز است.

تمرینات ذهنی

یکی دیگر از روش های درمان یا به عبارت صحیح تر، مدیریت وزوز، استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی و مراقبه مانند یوگا است. در این روش فرد می تواند به وروردی های ذهنی خود مسلط شده و به طور آگاهانه به صدای وزوز خود بی تفاوت باشد. همانطور که می بینید این روش درمانی وزوز بر اساس تکنیک های ذهنی و مدیریت فرد شکل گرفته و از تکنیک مشابه روش های دیگر بهره می برد.

روش های درمانی ترکیبی

واقعیت این است که درمان قطعی برای وزوز گوش چه از نظر دارویی و یا جراحی وجود ندارد و دلیل اصلی این مسئله متفاوت بودن علت ایجاد وزوز در افراد مختلف و همینطور ویژگی ها و شدت های بروز مختلف در مبتلایان است. در اکثر موارد برای اینکه بتوانیم به طور قطعی وزوز را درمان کنیم باید ترکیبی از روش های درمانی را به کار ببریم. به این گونه که برای درمان سوت گوش از روش هایی مانند استفاده از سمعک،CBT، مولد های صوتی و... به طور همزمان استفاده می شود. در مواردی هم که وزوز به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون، بیماری کلیوی، تومور گوش و سر و گردن، مشکلات دندان و... به وجود آید می توان با از بین بردن این مشکلات به طور قطعی وزوز گوش را هم درمان کرد.

دستگاه درمان وزوز گوش

دستگاه درمان وزوز گوش که مورد سوال بسیاری از مراجعین ما است در واقع همان دستگاه مسکر یا پوشاننده است که با تولید اصوات خاص و هدفمند برای فرد می تواند تمرکز وی را از صدای اضافی گوش پرت کرده و تمرکز وی را بازگرداند. به جز مسکر و سمعک که برای صدا درمانی و ساند تراپی استفاده می شوند، دستگاه دیگری برای درمان قطعی وزوز وجود ندارد.

جدیدترین راه های درمان وزوز گوش در دنیا

از جدیدترین روش های درمان وزوز گوش در سال 2020 می توان به روش bimodal neuromodulation اشاره کرد. این روش درمانی سوت گوش دسته ای از سلولهای مغزی که به صورت غیرعادی فعالیت می کنند را هدف می گیرد. پیش تر طی تحقیقات انجام شده در انسان و حیوانات نشان داده شده بود که تحریک الکتریکی نورون های حساس به لمس در زبان و صورت می تواند نورون های خاصی در سیستم شنوایی انسان را فعال کند. به نظر می رسد این روش می تواند چرخه های مغزی مرتبط با وزوز گوش را مجددا تعریف نماید. این روش درمانی جدید برای وزوز گوش در حال تست و بررسی است اما در واقع می تواند نورون های مسئول وزوز گوش را با تقویت بیشتر دیگر نورون های سیستم شنوایی، تضعیف کند.

درمان قطعی وزوز گوش

باورهای اشتباه درباره درمان وزوز گوش

به دلیل ماهیت ناشناخته وزوز و مشخص نبودن علت بروز آن برای همه افراد، ممکن است موارد نادرستی به عنوان درمان قطعی وزوز شناخته شود که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم. توجه داشته باشید که صحت علمی، اعتبار و اثربخشی هیچ کدام از این موارد تایید نشده است و ممکن است حتی ضرر و زیان هم برای فرد استفاده کننده به همراه داشته باشد. توصیه ما این است که برای درمان وزوز گوش خود به پروتکل های درمانی اعتماد کرده و با امتحان کردن روش های غیر تخصصی و اثبات نشده خود را در معرض خطر قرار ندهید. 

قطره درمان وزوز گوش

برای درمان صدای اضافی گوش یا همان وزوز گوش هیچگونه قطره ای وجود ندارد. این فقط یک باور اشتباه است که برخی از افراد گمان می کنند می توانند با استفاده از قطره ای خاص، وزوز گوش را درمان کنند‌. در برخی موارد جرم گوش و گرفتگی کامل مجرای شنوایی می تواند زمینه ساز صدای گوش باشد که با استفاده از قطره نرم کننده و شستشوی گوش این مشکل را برطرف کرد.

درمان وزوز گوش با حجامت

گفته می شود حجامت برای درمان وزوز گوش موثر است و می تواند فشار خون را برطرف کند. باید توجه داشت که با برداشت مختصر خون نمی توان جریان خون را کنترل کرد و برای درمان وزوز گوش ضربانی حاصل از فشار خون و جریان خون نامنظم باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کرد.

درمان وزوز گوش با طب سنتی

درمان های ارائه شده توسط طب سنتی هم در مواردی برای درمان وزوز استفاده می شود که صحت علمی و روش درمانی آن در هیچ منبعی بررسی و تایید نشده است.

درمان وزوز گوش با لیزر

در برخی تحقیقات تاثیر استفاده از لیزر های کم توان بر وزوز گوش و بلندی آن مطرح شده و مورد امتحان قرار گرفته و تئوری این است که لیزر می تواند با افزایش خون رسانی به سلول های مویی، شدت وزوز فرد را کاهش دهد. این روش در زمینه درمان وزوز و آسودگی فرد تاثیر نداشته است و در این زمینه باید تحقیقات بیشتر و متمرکز بر علت ایجاد وزوز صورت گیرد.

درمان وزوز گوش با عسل

مطالب و روش های متفرقه تحت عنوان درمان وزوز با عسل هم در منابع مختلف مطرح می شود که اساسا پایه علمی نداشته و تاثیری بر وزوز فرد نخواهد داشت.

درمان وزوز گوش با پیاز

از دیگر مواردی که به هنوان درمان خانگی و قطعی وزوز گوش عنوان می شود، استفاده از پیاز به شکل موضعی و ترکیبی است که هیچ تاثیری برای آن تا این لحظه ثبت و گزارش نشده است.

درمان وزوز گوش با زالو

در این روش زالو هایی در ناحیه هایی از صورت و بدن قرار داده شده خون کثیف بدن جدا می ‌شود. این روش هم جز درمان های تبلیغاتی مشابه حجامت است و نمی توان بر روی تاثیر آن حساب کرد.

درمان وزوز گوش با هومئوپاتی

هومئوپاتی هم یکی از روش ‌های سنتی درمان است که اکثر متخصصان آن را تایید نمی ‌کنند. البته در برخی از موارد ممکن است برخی از داروهای این روش بر کنترل وزوز گوش تاثیر بگذارند.

درمان وزوز گوش با هیپنوتیزم

یک روش جانبی دیگر که برای درمان وزوز گوش پیشنهاد می شود، هیپنوتیزم است. هیپنوتیزم تراپی در بیشتر موارد برای کنترل استرس و اضطراب موثر است و تاثیر مستقیمی بر خود وزوز گوش ندارد. بعلاوه اینکه باید توسط متخصص تایید شده هیپنوتیزم انجام شود.


به این محتوا رای دهید..

۸۹
۳۷
( امتیاز : ۷۱%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • مرتضی

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من چند ساله که وزوز گوش دارم. با پیشنهاد متخصص شما سمعک تهیه کردم و این دو سه ماه خیلی نتیجه گرفتم ازش و وزوزم خیلی کمتر شده. دیگه ازارم نمیده.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. خداروشکر. آیا کم شنوایی هم دارین؟ روزانه چند ساعت از سمعک استفاده می کنید. ممنون میشم که از تجربیات خوبتون برای دیگران بگین

  1
  2

  مرتضی

  بله. مشکل شنوایی حسی عصبی متوسط در هر دو گوشم دارم. خداروشکر هم وزوزم برطرف شده هم کیفیت زندگی و روابط شغلی و اجتماعیم بالا رفته. تکنولوژی های وایرلس هم که عالیه.

  8
  3

  مدیر سایت

  ممنون از نظر خوبتون

  1
  1
 • محمدرضا

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من وزوز گوش داشتم. البته کم شنوایی هم دارم. از وقتی سمعک میزنم وزوز گوشم درمان شده. یه سوال که برام پیش اومده این هست که آیا این صداها ممکنه بازم برگرده؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اگر سمعک رو کنار نذارید به احتمال خیلی قوی وزوز گوشتون برنمیگرده. به نظرتون سمعک چند درصد بهتون کمک کرده؟

  1
  2

  محمدرضا

  سلام. بنظر من 80 درصد به بالا. قبلا بخاطر صدای گوشم دائما مشکلات خواب و عصبی برام پیش میومد. حتی بارها به دلایل خیلی پیش پا افتاده با خانمم دعوا می کردم. اما الان خوب شده همه چی.

  2
  2

  مدیر سایت

  ممنون که پاسخ دادین دوست عزیز

  0
  1
 • maryam

  سلام. کسی که وزوز گوش داره و همزمان فشار خون و مشکل شنوایی کمی هم داره باید چیکار کنه؟ tdcs امتحان کردیم جواب نداد. متخصص گفتن که چون علت وزوز کم شنواییه باید حتما به دنبال رفعش باشین و گفتن سمعک تهیه کنین. ممنون میشم راهنمایی کنین.

  مدیر سایت

  سلام. روش tdcs برای افرادی هست که مشکل شنوایی ندارن. یا اگر مشکل شنوایی دارن حتما از سمعک استفاده کرده باشن. متخصص شما دقیقا درست گفتن. با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید و از متخصصین سمعک راهنمایی بگیرین.

  2
  1
 • مسعود رضایی

  سلام. من گوشم صدای باد میده. شغلم پیک موتوریه و وقتایی که تو شلوغی هستم و اعصابم خورد میشه شب صدای گوشم خیلی بیشتر میشه. لطفا راهنمایی کنید.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید حتما به مطب مراجعه کنید و اول از نظر شنوایی و بعد از نظر وزوز گوش تست هایی براتون انجام بشه.

  2
  1

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید حتما به مطب مراجعه کنید و اول از نظر شنوایی و بعد از نظر وزوز گوش تست هایی براتون انجام بشه.

  0
  0
 • اسماعیل

  بیش از ۴۰ ساله صدای سر آزارم میده مشکل شنوایی ندارم نوار مغز و شنوایی سالم است در ۱۰سالگی سنگ بزرگ به سرم خورده الان ۵۵ سال دارم متخصص مغز و اعصاب وگوش وحلق بینی رفتم نتیجه نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام. لطفا تصویر اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو به واتساپ 09120245946 ارسال فرمایید.

  3
  0
 • منصورساروقی

  وزوزگوش حدود۵ماه بعد از بیماری کرونا سرم صدای سوت میدهدوروی اعصابم تاثیر گذاشته پیش پزشک مغزو اعصاب رفتم داروی اعصاب داده خوردم تحمل ام بیشتر شده ولی صدا همچنان ادامه داره ضمنا دریچه قلبم نیز فلزی و وارفالین میخورم دیابن نوع۲ هم دارم دارو مصرف میکنم آسپرین هم الان ۵ماه قطع کردم بخاطر وز وز چکارکنم

  مدیر سایت

  سلام. شما حتما باید سنجش شنوایی انجام بدین. یکی از عوارض نادر کرونا کم شنوایی و وزوز گوش هست. بعد از انجام تست لطفا عکس نوار گوشتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید.

  0
  0
 • صادق

  سلام یک روز نشسته بودم که گوشم که خیلی جرم تولید می‌کنه گرفت و همزمان به شدت صدای سوتی احساس کردم و وزوز شروع شد. بعد از پاکسازی هم خوب نشد و نزدیک یک سال هست. گاهی بیشتر حسش می‌کنم و گاهی فراموشش می‌کنم. از ناشنوایی دائمی انقدر می‌ترسم که از الان برای مرگم برنامه‌ریزی کردم. مشکل شنوایی پیدا نکردم ولی این وزوز هست...

  مدیر سایت

  سلام. لطفا اطلاعات تست های شنوایی (نوار گوش) خودتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید. برای پاسخ به شما نیاز به بررسی بیشتری هست.

  2
  0
 • مدرسی

  سلام حدود یک ماه مادرم وزوز گوش داره دکتر گوش حلق بینی رفتیم اما اولین دکتر گفتن عصب گوش ضعیف شده دکتر دوم که نوار گرفتن گفتن نه مشکلی نیست ولی هنوز صدا قطع نشده واقعا نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  مدیر سایت

  سلام. لطفا نوار گوششون رو برای شماره واتساپ 09120245946 ارسال کنید تا راهنماییتون کنن

  0
  0
 • بهزاد رستمی

  سلام.من سال ۸۸ با اصابت سنگ به سرم .پرده گوشم پاره شد .وبعد آن صدای سوتی در گوشم احساس میکردم که بعد از چند روز خوب شد ..و دوباره بعد اینکه پرده گوشم را عمل کردم .دوباره صدای سوت به گوشم افتاد دیگه قطع نشد الان نزدیک ۱۲ ساله .میخواستم ببینم درمان داره

  مدیر سایت

  سلام. لطفا عکس اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

  1
  0
 • علی

  بعضی اوقات حواسم نیست مثلا سرگرم چیز دیگم انگاره احساس نمیکنم خیلی صداشو ولی وقتی فکرش دارم خیلی صداش زیاد میشه 15سالم هست

  مدیر سایت

  سلام. سنجش شنوایی انجام بدین دوست عزیز و نتیجش رو ارسال کنید

  1
  1
 • علی رضا کریمی

  بنده در کودکی عصب گوش چپم بواسطه بیماری حصبه از بین رفته بود، حدود سه ماه پیش در حالی که خواب بودم با شنیدن صدای ناگهانی زنگ پیامک موبایل در مجاور گوش راستم دچار سکته شنوایی شدم و با وجود درمانهای متعدد انجام شده که عمدتا با تزریق کورتون انجام گردید نتیجه محسوسی نگرفتم ولی از آن زمان تاکنون چیزی که بیش از ضعف شنوایی آزارم میدهد وزوز دایمی (به شکل سوت خفیف) در گوش راستم است که در مواقع استفاده از سمعک صدای سوت مذکور قطع نشده و تبدیل به صدای باد شدید می شود و آن هم به شکل دیگری باعث اذیت و ایجاد اختلال در شنوایی می شود. آیا در این شرایط راهی برای درمان وزوز گوش راستم وجود دارد.

  مدیر سایت

  سلام. باید تشریف بیارین دقیقا تست انجام بشه

  1
  0
 • رضا

  سلام من 28 سالمه و از 13 14 سالگی وقتی داشتم تو خونه ورزش میکردم یک لحظه ناگهان تمام بدنم سنگین شد انگار که وزنه ها چند تنی به دست ها و پاها و. بدنم وصل کردن و چشمهام همه چی رو چند برابر بزرگتر میدید و سوت ممتد تو گوشم میشنیدم و این حالت و سنگینی جوری بود که کنترل بدنمو نداشتم و کلا بی اختیار روی زمین افتادم و نمیتونستم حرکت کنم بعد از چند دقیقه با تلاش زیاد تونستم خودمو تکون بدم و البته بعد از چند دقیقه همه حالتهام رفع شد ولی سوت گوشم تا الان باهام موند پیش چند تا دکتر رفتم ولی عملا همشون گفتن خودش خوب میشه و بعضیا میگفتن عصبیه و خودش خوب میشه و... البته نوار و اینام گرفته بودم اولین بار 30 درصد کم شنوایی ایجاد شد ولی دفعات بعد کنترلم رو صداها بیشتر شد و همون کم شنوایی هم خیلی کم شد... بنظرتون راه درمان و قطعی این صدا هست؟ چون واقعا دارم به جنون میرسم تو سکوت صداش زیاد میشه... میخوام رفع بشه نمیخوام کنترلش کنم چون فایده نداره...

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز شما میتونین از روش tdcs استفاده کنین

  3
  0
 • فاطمه به نهاد

  سوال ۱۲ ساله مبتلا به بیماری زنگ گوشم تا کنون مانی ریافت نکردم ۱۱سال پیش دکتر بعد از دیدن نوار گوش گفت مبتلا به من زیر هستی همین و درمان ندارد

 • علی افشارمنش

  سلام.حدودا ۳ماه پیش جراحی دیسک کمرانجام دادم.به محض اینکه بهوش اومدم گوش سمت چپم دچار افت شنوایی وگرفتگی شد.دکترمتخصص مراجعه کردم انواع روشها وداروها وتزریق انجام دادم خیلی کم بهتر شد.طی ۲نوارگوشی که برای بار اخر گرفتم تغییری حاصل نشدههمچنان دچار گرفتگی و وزوز شدید هستم.دکتر داروها قطع کردن وسمعک تجویز کردن.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا تاثیر داروهای بیهوشی بوده. بعد از تاثیر گذار نبودن مصرف دارو تنها راه بدتر نشدن شنوایی و وزوز استفاده از سمعک هست. حتما در اولین فرصت تهیه کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید با شماره 09120245946 تماس بگیرید.

  0
  0
 • الهه

  سلام. من 23 سال دارم و تقریبا از 14 سالگی وز وز گوشم شروع شد ابتدا به صورت منقطع بود ولی بعد دائمی شد حدود 3 سال پیش هم دچار سرگیجه و حالت تهوع زیادی میشدم که دکتر قرص betaserc داد و کم شد بعد ی مدت اما وز وز گوشم هنوز هست گاهی شدتش زیاد میشه و غیر قابل تحمل هر سری دکتر رفتم و نوار گوش گرفتم برام آرام بخش تجویز کرد به نظر شما راهی برای قطع شدن وز وز گوشم هست؟ :(

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز... شما میتونید چند جلسه از روش تحریک الکتریکی استفاده کنید. خیلی تاثیرگذار هست خصوصا مواقعی که افت شنوایی وجود نداشته باشه و فقط وزوز باشه. در صورتیکه مایل به انجام این کار هستین عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

  0
  0
 • حمیدی

  سلام ۱۴سالم هست خیلی دکترهای مختلف رفتیم و داروهای مختلف استفاده کردیم ولی اثری نداشتن گوشم۲۴ساعته سوت میکشه و برام آزار دهنده هستش روی شنواییم هم تاثیری نداشته.دوباره تست شنوایی سنجی دادم و نوار مغز،دکتر قلب و عروق هم بخاطر این مشکل رفتیم ولی بازهم خوب نشدم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. شما میتونید از روش تحریک الکتریکی قشر مغز استفاده کنید. لطفا از طریق واتساپ عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال کنید.

  0
  0
 • سارا بنانی

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید برای کسی که عصب گوشش آسیب دیده بخاطر ضربه و الان صدای زنگ داخل گوشش حس میکنه آیا سمعک باعث قطع شدن صدا میشه این صدای زنگ بخاطر عصب گوشش هست آیا عقب گوش درمانی داره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. در شرایطی که کم شنوایی و وزوز بصورت همزمان وجود داشته باشه اولین راه درمان و اولویت اصلی سمعکه. در 90 درصد از موارد سمعک کارساز هست. 

  1
  0
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946