انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟
انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟ ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات سمعک

قیمت سمعک برای کودکان و نوزادان چقدر است؟

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

قیمت انواع سمعک مخصوص کودکان و نوزادان

قیمت سمعک کودکان معمولا بیشتر از قیمت سمعک بزرگسالان است. این قیمت بیشتر به علت این است که سمعک های مخصوص نوزادان و کودکان دارای تکنولوژی پیشرفته و قابلیت ‌های بیشتری هستند و امکانات مخصوصی در آن ها تعبیه شده است. کودکان به دلیل یادگیری زبان و گفتار و پیشرفت های تحصیلی و اجتماعی نیازمند تکنولوژی بالاتری نسبت به بزرگسالان هستند. در این مقاله به طور کامل به موضوع هزینه سمعک کودکان و عوامل موثر بر آن می پردازیم.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

قیمت سمعک کودکان به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سمعک مخصوص کودکان در برندهای مختلف معمولا از 5 میلیون تومان شروع می شود و مدل های پایین تر از این قیمت مناسب این رده سنی نیستند. برای تعیین هزینه خرید سمعک باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد که در ادامه ذکر می شود.

برند سازنده سمعک

برند تولید کننده یکی از مهمترین پارامترهای موثر در تعیین قیمت سمعک کودکان و نوزادان است. برخی از برند ها به طور ویژه برای کودکان سمعک های مخصوص تولید می کنند. برخی دیگر از برند ها از سمعک های هوشمند پشت گوشی و رده بالای خود برای کودکان استفاده می کنند. در تعیین هزینه سمعک کودکان در هر برند به مدل سمعک، امکانات به کار رفته در سمعک و کیفیت ساخت آن توجه می شود.

تکنولوژی سمعک کودکان

قیمت سمعک مناسب برای نوزادان بیش از هر چیزی از تکنولوژی و امکانات آن تاثیر می ‌گیرد و برای انتخاب این ویژگی ها نیز باید به ویژگی های کم شنوایی کودک و نیازهای خاص او توجه شود. قیمت سمعک کودکان در رده های هوشمند و وایرلس بیشتر از باقی مدل ها است.

قیمت سمک کودکان

قابلیت اتصال به FM و وایرلس

قیمت سمعک کودکان به دو فاکتور سیستم وایرلس و FM که از امکانات مهم برای کودکان و نوزادان سن بالاتر هستند، بستگی دارد. سیستم وایرلس امکان اتصال به ریموت کنترل و میکروفن مخصوص گوینده را به ما می دهد که می تواند توسط والدین یا مربی کودک البته بعد از گذشت مدت زمان خاصی کنترل شود. قابلیت اتصال به اف ام در سمعک های مخوص کودکان هم باعث می ‌شود فرد در محیط‌ های شلوغ همچون کلاس بدون دخالت صدای مزاحم، صدای معلم را دریافت کند.

کیفیت ساخت و دوام سمعک 

کیفیت ساخت از دیگر نکاتی است که قیمت سمعک کودکان را کنترل می کند. نوزادان و کودکان سمعک را در تمام ساعات بیداری و در محیط های مختلف استفاده می کنند و به همین دلیل باید مدل های باکیفیت و برندهای با دوام را برای انتخاب سمعک آنها در نظر گرفت.

قیمت سمعک FM دار برای کودک

ضد آب بودن سمعک 

قیمت سمعک مخصوص نوزادان به ضدآب بودن آن هم بستگی دارد. یکی از قابلیت هایی که بهتر است سمعک کودکان داشته باشد، پوشش ضد آب است. مقاومت سمعک کودکان در برابر رطوبت و گرد و غبار روی بدنه آن ها نوشته شده است. به این عددIP  سمعک گفته می شود. در این میان بهترین مدل ها دارای IP68 هستند که دارای قیمت بیشتری هم هستند.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

قیمت سمعک کودکان برندهای مختلف

قیمت سمعک کودکان بر اساس برند و کمپانی تولید کننده آن ها متفاوت است. برند سمعک و خدمات پس از فروش آن یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب و خرید سمعک برای کودک است. برای خرید سمعک برای کودکان و نوزادان از برندهای مختلف باید به مقادیر زیر هزینه کنید.

قیمت سمعک کودکان زیمنس

قیمت سمعک زیمنس یا سیگنیا مخصوص کودکان از حدود 5 میلیون تومان شروع می‌ شود و هر چه امکانات سمعک بیشتر باشند این هزینه هم افزایش می‌ یابد. از سمعک های مناسب کودکان در برند زیمنس می توان مدل سوپر پاور Nitro و پشت گوشی پاور Motion  را نام برد.

قیمت سمعک کودکان زیمنس

قیمت سمعک کودکان اتیکن

قیمت سمعک اتیکن کودکان از 4 میلیون تومان شروع می‌ شود. سمعک های مخصوص کودکان اتیکن مانند Sensei جزو مدل های هوشمند این کمپانی هستند و با تکنولوژی جدید پردازش مغزی می تواند درک گفتار مناسبی را برای کودک به ارمغان آورد. در مدل های بالاتر این کمپانی سمعک های ویژه کودکان با قابلیت وایرلس دو گوشی نیز تولید می شوند. این موارد همگی بر هزینه سمعک کودکان اتیکن تاثیر دارند.

قیمت سمعک کودکان اتیکن

قیمت سمعک کودکان فوناک

قیمت سمعک فوناک کودکان حداقل 4 میلیون تومان است. کمپانی فوناک یکی از بهترین برند های تولید سمعک کودکان است و محصولات خانواده نایدا از فوناک برای مدت طولانی برای کودکان و نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد. سمعک Sky Q از مدل های مخصوص کودکان است که در رنگ ها و طرح های ظاهری متنوع برای جلب توجه کودکان استفاده می کند و از قابلیت های اتصالی بسیار کاربردی برخوردار است.

قیمت سمعک کودکان فوناک

قیمت سمعک کودکان ویدکس

قیمت سمعک ویدکس کودکان از سه و نیم میلیون تومان شروع و در مدل های پیشرفته تر بیشتر هم می ‌شود. ویدکس در تولید محصولات رسیور داخل مجرا برای کودکان پیش قدم شده است. محصولات این کمپانی نسبت به سطح تکنولوژی که دارند دارای قیمت مناسبی هستند. سمعک مخصوص کودکان ویدکس برای کم شنوایی های عمیق مدل Power 19 و FUSION است. از سمعک های رسیور داخل مجرا که توسط ویدکس برای کودکان قابل استفاده است می توان به مدل BABY اشاره کرد.

قیمت سمعک کودکان ویدکس

قیمت سمعک کودکان استارکی

سمعک های مخصوص کودکان استارکی دارای قیمت بیشتری نسبت به دیگر برند ها هستند و باید تقریبا 20 درصد هزینه بیشتری را در نظر گرفت. برند استارکی تولید کشور آمریکا است. به همین دلیل در شرایط موجود واردات این محصول به کشور مقداری سخت تر است. به همین دلیل قیمت سمعک استارکی تحت تاثیر قرار گرفته است. استارکی در حال کار روی خط تولید سمعک های اطفال به طور جداگانه است.

قیمت سمعک کودکان ریساند

قیمت سمعک ریساند کودکان از 5 میلیون شروع می ‌شود. ریساند دانمارک یکی از برند هایی است که به طور ویژه برای کودکان مدل های با کیفیتی تولید می ‌کند. یکی از ویژگی های مهمی که سمعک های ریساند دارند قابلیت ضد آب است که در تمام محصولات آن به کار رفته است. این قابلیت باعث می شود کودک در هنگام بازی به سمعک آسیب وارد نکند. سمعک UP Smart از جمله محصولات مخصوص نوزادان و کودکان است که توسط ریساند تولید می شود.

قیمت سمعک کودکان ریساند

قیمت سمعک وایرلس برای کودکان

یکی از قابلیت های سمعک های پیشرفته که بسیار می تواند به کودک و رشد و یادگیری وی کمک کند، قابلیت وایرلس است. سمعک های وایرلس کودکان می تواند در محیط درس و کلاس صدای گوینده و معلم را از طریق میکروفن های مخصوص یا سیستم FM دریافت و با بهترین کیفیت و قدرت در اختیار کودک بگذارد. در این صورت مشکلاتی مانند شلوغی کلاس و یا انعکاس صوتی مشکلی برای دریافت اصوات ضروری کودک ایجاد نمی کند. امروزه اکثر سمعک های معمولی و سمعک های مخصوص کودکان و نوزادان به سیستم بلوتوث و وایرلس مجهز شده اند و انواع و اقسام اکسسوری و وسایل جانبی کاربردی برای آن ابداع شده است. قیمت سمعک وایرلس برای کودکان با توجه به برند سازنده و سایر تکنولوژی ها از حدود 5 میلیون تومان آغاز می شود.

قیمت سمعک وایرلس کودکان

قیمت سمعک هوشمند برای کودکان

قیمت سمعک هوشمند کودکان بیشتر از مدل های معمولی است و هزینه لازم برای خرید این مدل ها از 4 میلیون تومان آغاز می شود و با توجه به امکانات سمعک و برند آن افزایش می یابد. سمعکی که برای کودکان استفاده می شود باید دارای سیستم هوشمند باشد تا بتواند با کیفیت ترین ورودی های صوتی را به گوش کودک رسانده و صداهای غیر ضروری و با شدت بلند را برای او تقویت نکند. در واقع بهترین سمعک برای کودکان سمعک های پشت گوشی هوشمند هستند که از قابلیت های اتصالی مورد نیاز بهره مند هستند.

قیمت سمعک شارژی برای کودکان

قیمت سمعک شارژی کودکان از 6 میلیون تومان به بالا است. این مدل ها برای کودکان بسیار کارایی دارند. در وهله اول با استفاده از سمعک شارژی دیگر کودک نمی تواند باتری را جدا کرده و خطر قورت دادن آن وجود ندارد. همچنین دیگر لازم نیست هر چند وقت یکبار باتری عوض شود و در بلند مدت به صرفه است. همچنین دارای سطح تکنولوژی بالایی بوده و صداها را با بهترین کیفیت به کودک می رسانند.

قیمت سمعک شارژی کودکان

قیمت سمعک نامرئی برای کودکان

قیمت سمعک نامرئی برای کودکان در صورتی که به سن مناسب برای استفاده از آن رسیده باشد از 4 میلیون تومان آغاز می شود. استفاده از سمعک نامرئی برای کودکان و نوزادان مناسب نیست. سمعک های نامرئی درصد محدودی از کم شنوایی را پوشش داده و نمی ‌توانند کم ‌شنوایی شدید کودکان را جبران کنند. همچنین گوش کودکان همواره در حال رشد است. بنابراین اگر از این سمعک استفاده شود هر چند ماه یکبار باید پوسته سمعک آن ها تعویض شود. بهتر است برای کودکان از سمعک های پشت گوشی استفاده شود و هر چند ماه یکبار قالب آن تعویض گردد. این موضوع هم صرفه اقتصادی دارد و هم اینکه سمعک های پشت گوشی کودکان انواع کم شنوایی را به خوبی پوشش می دهند.

قیمت سمعک وایرلس برای کودکان

قیمت سمعک وایرلس برای کودکان با توجه به برند سازنده و سایر تکنولوژی ها از حدود 5 میلیون تومان آغاز می شود. یکی از قابلیت های سمعک های پیشرفته که بسیار می تواند به کودک و رشد و یادگیری وی کمک کند، قابلیت وایرلس است. سمعک های وایرلس کودکان می تواند در محیط درس و کلاس صدای گوینده و معلم را از طریق میکروفن های مخصوص یا سیستم FM دریافت و با بهترین کیفیت و قدرت در اختیار کودک بگذارد. در این صورت مشکلاتی مانند شلوغی کلاس و یا انعکاس صوتی مشکلی برای دریافت اصوات ضروری کودک ایجاد نمی کند. امروزه اکثر سمعک های معمولی و سمعک های مخصوص کودکان و نوزادان به سیستم بلوتوث و وایرلس مجهز شده اند و انواع و اقسام اکسسوری و وسایل جانبی کاربردی برای آن ابداع شده است. سمعک های بلوتوثی و سیستم های همراه آن توسط بسیاری از کلاس ها و مدارس مخصوص ناشنوایان و کم شنوایان مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت سمعک ارزان برای کودکان

همانطور که گفتیم نمی ‌توان برای کودکان از سمعک های معمولی که کلیه اصوات به یک میزان تقویت می کنند، استفاده کرد. چیزی که برای کودکان مهم است یادگیری گفتار و راه افتادن زبان است. بنابراین باید برای کودکان از سمعک هایی استفاده شود که بهترین کیفیت صدا و ورودی های صوتی لازم و کافی را به آن ها ارائه دهند. بنابراین قیمت سمعک ارزان کودکان در ارزان ترین حالت خود حدود سه میلیون تومان است.


به این محتوا رای دهید..

۸
۱
( امتیاز : ۸۹%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • RH

  از کجا میتونم بند نگهدارنده سمعک برای بچه بخرم؟

  مدیر سایت

  سلام. برخی از کلینیک های شنوایی شناسی این بند ها رو موجود دارند که میتونید تهیه کنید. برای راهنمایی بیشتر با جراحان تماس بگیرید

  0
  0

  مدیر سایت

  سلام. برخی از کلینیک های شنوایی شناسی این بند ها رو موجود دارند که میتونید تهیه کنید. برای راهنمایی بیشتر با جراحان تماس بگیرید

  0
  0
 • آزادی

  سلام من برای دختر یک ساله ام سمعک گرفتم. دکتر گفت باید مراقب باشی که تو گوشش سوت نزنه. چطور باید بفهمم که سمعک سوت میزنه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. سمعک های مخصوص کودکان معمولا از چراغ های LED برای اعلام فیدبک یا سوت سمعک استفاده میکنن که باید این مورد قبلا به شما آموزش داده بشه. راه دیگه نزدیک کردن گوش به گوش کودک و چک کردن صدای اضافی هست.در کل اگر از این بابت نگرانی دارید بهتره به شنوایی شناس خودتون مراجعه کنید تا بررسی بشه

  0
  0
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946