مقالات سمعک

همه چیز درباره سمعک عینکی یا عینک سمعکی

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

همه چیز درباره سمعک عینکی

سمعک عینکی یا عینک سمعکی برای افراد دارای کم شنوایی و مشکل بینایی کاربرد دارد. افراد زیادی هستند که در کنار کم شنوایی به ضعف بینایی هم دچار هستند و باید از عینک استفاده کنند. در این حالت استفاده همزمان از دو تقویت کننده جداگانه می تواند کاربر را با مشکلاتی روبرو کند و به همین دلیل سمعک های عینکی مخصوص ابداع و عرضه شده اند. سمعک های عینکی سمعک هایی هستند که بر روی دسته عینک های مخصوص قرار می گیرند و  این موضوع باعث می ‌شود سمعک مشخص نباشد. عینک سمعک دار برای افرادی مناسب است که هم چشم های ضعیفی داشته و هم دچار کم شنوایی هستند. در این مدل ها تمامی اجزای سمعک در دسته عینک جاسازی شده و بسیار شکیل به نظر می رسد.

خرید سمعک عینکی در تهران

سمعک عینکی چیست؟

سمعک های عینکی به سمعک هایی گفته می شود که بر روی دسته عینک های مخصوص طراحی شده که هم برای رفع کم شنوایی و هم برای رفع مشکلات بینایی به کار می روند. این مدل در واقع با سمعک های مرسوم تفاوت زیادی نداشته و صرفا محل جاگذاری اجزای سمعک متفاوت است.  

انواع سمعک عینکی

سمعک های دسته عینکی به دو نوع اصلی تقسیم می شوند. کارایی و عملکرد این دو نوع سمعک کاملاً با هم متفاوت است و برای افراد خاصی کاربرد دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سمعک عینکی هوایی یا AC

این سمعک ها همانند سمعک های عادی عمل می کنند. در این مدل ها اجزای اصلی سمعک در داخل دسته عینک قرار می گیرد. سیم بسیار نازکی از این قسمت به داخل گوش فرستاده شده و صداها را به پرده گوش منتقل می ‌کند. امروزه سمعک هوایی عینکی تولید شده و سطح وسیعی از کم شنوایی را پوشش می‌ دهند. این سمعک ها گزینه مناسب برای افرادی هستند که علاوه بر کم شنوایی دارای چشم های ضعیفی هستند.

سمعک عینکی استخوانی یا BC

اگر تست شنوایی انجام داده باشید حتما متوجه شده اید که در قسمتی از تست، ادیولوژیست در قسمت پشت گوش شما وسیله ای قرار داده و با لرزیدن آن قطعه، شما صدای بوق را می شنوید. عملکرد این قطعه اساس ساخت سمعک عینکی استخوانی است. در سمعک عینکی استخوانی اصوات از طریق لرزش و راه استخوانی مستقیما به حلزون گوش رسیده و گوش خارجی و میانی را دور می زند.

سمعک عینکی استخوانی بهترین گزینه برای افرادی است که دارای کم ‌شنوایی انتقالی هستند. در کم‌ شنوایی انتقالی مشکل اصلی در گوش میانی و یا خارجی بوده و عصب و حلزون گوش سالم هستند. افرادی که پرده گوش آن ها دچار پارگی شده باشد و یا دچار عفونت فعال و ترشحی در گوش باشند هم می توانند به آسانی از این مدل سمعک استفاده کنند.

قیمت سمعک عینکی

سمعک عینکی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که همزمان باید از عینک و سمعک استفاده کنند و کار با دو وسیله جداگانه برای آن ها مشکل است می توانند از این ابزار کمک شنوایی استفاده کنند اما کاندید اصلی برای استفاده از سمعک عینکی گزینه های زیر هستند. معمولا تقاضا برای سمعک عینکی استخوانی بیشتر است و افراد بیشتری از مزیت های آن بهره مند می شوند.

  • افرادی که دارای کم‌ شنوایی انتقالی هستند.
  • افرادی که در ناحیه مجرای گوش دچار مشکلات پوستی هستند.
  • کسانی که دچار تنگی مجرای گوش هستند.
  • افرادی که به علت انجام عمل جراحی قبلی در گوش نتوانند از سمعک عادی استفاده کنند.
  • افرادی که گوش میانی آن ها دچار عفونت فعال است.
  • افرادی که علاوه بر مخفی بودن سمعک به فکر ظاهر خود نیز هستند.

قیمت سمعک عینکی

برای بررسی قیمت سمعک عینکی باید به موارد زیادی توجه شود. نوع سمعک عینکی که توضیح داده شد نقش مهمی دارد و معمولا نوع استخوانی قیمت بیشتری دارند. سطح تکنولوژی به کار رفته در سمعک استخوانی و یا هوایی بسیار مهم بوده و تاثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد. یک عامل تعیین کننده دیگر سطح کم شنوایی بیمار و قدرت پوشش آن است. هر چه برند تولید کننده سمعک عینک دار معتبر تر باشد و سابقه بهتری داشته باشد به تبع آن هزینه هم بیشتر می ‌شود. از جمله موارد تأثیرگذار دیگر می ‌توان به سطح تکنولوژی، دوام و قدرت پردازشی سمعک اشاره کرد. از جمله برندهای تولید کننده سمعک عینکی می توان به BHM اشاره کرد که هزینه خرید آن از 5 میلیون تومان آغاز می شود.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946