انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟
انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟ ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات سمعک

مزیت های مشاوره سمعک برای افراد دارای کم شنوایی

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مشاوره سمعک

یکی از مشکلات غیر قابل اجتناب که در پی گسترش صنعت و فناوری و زندگی شهر نشینی اتفاق می افتد بروز کم شنوایی به درجات مختلف است. اولین نشانه های کم شنوایی هنگام صحبت تلفنی و یا تماشای تلویزیون پدیدار می شود. ممکن است در جمع دوستان و در محیط های شلوغ صوتی، پیام ها را به طور واضح نشنیده و در درک آنها دچار تردید شوید. در چنین شرایطی اولین کاری که باید هر چه سریع تر انجام شود مراجعه به مراکز شنوایی شناسی و انجام تست شنوایی است. اگر مشکل پیشرفته باشد برای جبران آن استفاده از سمعک پیشنهاد می شود. بدین منظور معمولا مشاوره سمعک توسط شنوایی شناس صورت می گیرد.

مشاوره سمعک

اگر از لحاظ شنوایی خود احساس مشکل می کنید ضروری است تا برای بررسی کامل آن اقدام کنید. تیم جراحان با استفاده از ادیولوژیست های با تجربه و امکانات به روز به طور تخصصی شنوایی شما را بررسی کرده و نوع و وسعت مشکل شما را مشخص می کند. با استفاده از ادیوگرام (نوار گوش) میزان افت شنوایی و اصواتی که قادر به دریافت آنها نیستید مشخص شده و برای جبران آن راه حل های مختلف به شما پیشنهاد می شود.

پس از تشخیص کم شنوایی و مشخص شدن ضرورت استفاده از سمعک، یکی از گیج کننده ترین مراحل برای کاربر انتخاب سمعک مناسب است که در این مرحله مشاوره با ادیولوژیست با تجربه و ماهر از ضروریات به شمار می رود. شنوایی شناس با استفاده از دانش خود و با توجه به ویژگی های خاص کم شنوایی، بهترین انتخاب و راه حل را در اختیار شما می گذارد. تکنولوژی های مورد نیاز مشخص شده و بهترین برند سمعک برای شما انتخاب می شود.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

مشاوره دریافت سمعک چگونه انجام می شود ؟

ادیولوژیست های ما در تیم جراحان به تفصیل مشکل شما را ارزیابی کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند. می فهمید که در چه محدوده های صوتی بیشترین مشکل را دارید و در صورت عدم استفاده از سمعک چه مشکلاتی در انتظار شما خواهد بود. برخی کم شنوایی ها که از نوع انتقالی هستند با مداخلات پزشکی و دارویی قابل درمان هستند، اما کم شنوایی های حسی عصبی قابل درمان نبوده و برای حل آنها باید وارد پروسه توانبخشی و استفاده از سمعک شد. نیاز به استفاده از یک یا دو سمعک برای شما شرح داده می شود تا بهترین تصمیم اتخاذ شود.

خرید سمعک

مشاوره سمعک و امکانات شما

در پروسه مشاوره سمعک با انواع مختلف سمعک و برند های آن آشنا می شوید و از مزیت ها و معایب آنها آگاهی پیدا می کنید. نیازهای خاص شما با توجه به شرایط شغلی و اجتماعی در نظر گرفته شده و با توجه به بودجه و شرایط اقتصادی بهترین انتخاب به شما معرفی می شود.

تاثیر مشاوره سمعک در خرید و تنظیم آن

پس از انتخاب سمعک مورد نظر از گوش شما قالب اولیه تهیه شده و برای ساخت سمعک اختصاصی از آن استفاده می شود. با توجه به داخل گوشی یا پشت گوشی بودن سمعک انتخابی، پس از ساخت برای گوش شما تنظیم می شود.

جلسه مشاوره سمعک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در طول آن شنوایی شناس با شما آشنا شده و از خصوصیات اخلاقی و اولویت های شما برای بهترین انتخاب استفاده می کند. اطلاعات کسب شده در این جلسه برای تنظیم سمعک از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل میزان رضایتمندی از سمعک برای کاربرانی که از مشاوره سمعک تخصصی استفاده کرده اند بسیار بالاتر است.

اقدامات مشاوره سمعک و آموزش های لازم

پس از ساخت سمعک نوبت به تنظیم اولیه و آموزش های تخصصی استفاده از سمعک می رسد. در طول جلسه تنظیم با صدای سمعک آشنا شده و ادیولوژیست بر اساس فیدبک شما تنظیمات را تغییر می دهد.

انتخاب بهترین سمعک در جلسه مشاوره

ادیولوژیست همواره سعی بر این دارد تا بهترین انتخاب را بر اساس ویژگی های افت شنوایی و خصوصیات فردی شما انجام دهد. انتخاب سمعک مناسب در جلسه مشاوره نیازمند توجه به افت شنوایی، شدت آن، شغل فرد، مقدار بودجه، سبک زندگی و نیازهای خاص ارتباطی فرد می باشد. با قرار دادن تکه های مختلف این پازل می توان بهترین سمعک را برای کاربر انتخاب و تجویز کرد. همانطور که می بینید عوامل زیادی در این امر دخیل هستند که طی جلسه مشاوره سمعک باید کاملا مورد بحث قرار بگیرد.

انتخاب و تجویز سمعک

اگر احساس می کنید شنوایی شما تحت تاثیر قرار گرفته و مانند گذشته بدون نقص عمل نمی کند هر چه سریع تر با جراحان تماس گرفته و از مشاوره سمعک و تست های شنوایی رایگان آن بهره مند شوید. دقت داشته باشید که کم شنوایی غالبا به صورت پیشرونده است و زمان نقش مهمی برای حفظ باقیمانده شنوایی و آسایش و راحتی بیشتر شما دارد.


به این محتوا رای دهید..

۲
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946