مقالات تزریق چربی

عمل تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل تزریق چربی به باسن چیست و چقدر احتمال عوارض دارد؟

تزریق چربی به باسن یکی از روش‌های رایج و پرطرفدار برای بزرگ‌ کردن ‌باسن است. این عمل به لیفت باسن برزیلی هم شهرت دارد. داشتن باسن خوش فرم و متناسب برای بسیاری از بانوان با تمرینات ورزشی غیر قابل دست یافتن است و در این شرایط بهترین کار روی آوردن به عمل زیبایی مانند تزریق چربی باسن است. اگر قصد انجام این عمل را دارید باید از عوارض و خطرات آن هم آگاه باشید.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

لطفا صبور باشید. این شماره پزشک مشاور است. در صورت عدم پاسخگویی با شما تماس حاصل می شود.

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

در بزرگ کردن باسن با تزریق چربی، چربی از بدن خود فرد برداشت و به ناحیه هدف انتقال می یابد که یک نکته مثبت و حائز اهمیت است. زیرا چربی تزریق شده سازگار با بدن بوده و ایجاد حساسیت و آلرژی نمی کند. به مرور زمان مقداری از این چربی ها جذب بافت بدن شده و باقیمانده آن فرم نهایی باسن را شکل می دهد.

تزریق چربی به باسن با عمل پیکرتراشی همراه است. یعنی چربی مورد نیاز برای انتقال و تزریق باید از دیگر نقاط بدن مثل شکم و پهلو، داخل و خارج ران پا تخلیه و برداشت شود. سپس چربی استخراج شده پس از خالص سازی به باسن تزریق می شود. از مزایای تزریق چربی به باسن می‌توان به برداشت چربی اضافه و ایجاد تناسب اندام در دیگر نقاط بدن اشاره کرد.

عوارض عمل تزریق چربی به باسن

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی چه عوارضی دارد؟

عوارض عمل تزریق چربی به باسن می تواند در محل برداشت و ساکشن و همینطور در قسمت تزریق رخ دهد. در این روش از دو عمل لیپوماتیک و تزریق چربی استفاده می شود و عوارض این دو روش با هم قابل انتظار است. از جمله عوارض و خطرات بزرگ کردن باسن با تزریق چربی موارد زیر هستند. البته این موارد جزو عوارض نادر این عمل هستند و باید هر فرد کاندید این عمل از آن ها آگاه باشد.

 • ایجاد تورم در محل تخلیه و تزریق چربی
 • کبودی محل برداشت و تزریق چربی
 • حساسیت و واکنش شدید به بیهوشی
 • آسیب به عروق و اعصاب در حین برداشت چربی و لیپوماتیک
 • بی حسی نقاط برداشت و تخلیه
 • احتمال ایجاد عفونت در محل برداشت چربی
 • امکان عدم قرینگی و ناهماهنگی دو طرف باسن
 • احتمال از بین رفتن و جذب سلول های چربی تزریق شده
 • احتمال تجمع مایع زیر پوست محل تخلیه چربی
 • گلوله گلوله شدن محل تزریق در پی تزریق غیر یکنواخت
 • فرورفتگی های غیر طبیعی در قسمت ساکشن چربی به دنبال مهارت ناکافی جراح

کبودی و تورم بعد لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان امری طبیعی بوده و در زمانی کوتاه از بین می رود. از خطرات شدید و نادر تزریق چربی به باسن می توان به عارضه آمبولی (گرفتگی عروق قلب) بر اثر تزریق بیشتر از حد مجاز اشاره کرد که با روش های استاندارد و تجهیزات ایمنی جراحی امروزه به حداقل خود رسیده است.

عوارض و خطرات لیفت باسن برزیلی

راه های کاهش عوارض و خطرات تزریق عمل تزریق چربی به باسن

یکی از راه‌ های کاهش خطرات تزریق چربی به باسن، انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی است. زیرا جراح با مهارت و تجربه بالا می‌تواند تا حد چشمگیری از عوارض تزریق چربی جلوگیری کند. دکتر خوب تزریق چربی به باسن مقدار استاندارد چربی برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن را می داند و عمل را با رعایت نکات ایمنی و به روش استاندارد انجام می دهد. به این نکته توجه داشته باشید برای کاهش هزینه تزریق چربی به باسن سلامتی خود را به خطر نیندازید و در انتخاب دکتر مناسب و با تجربه کوشا باشید. رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی و توجه کردن به نکات دوران نقاهت می تواند تا حد چشمگیری از خطرات و عوارض عمل تزریق چربی به باسن جلوگیری کرد. گن کششی مخصوص بعد از عمل نقش بسزایی در کاهش عوارض تزریق چربی داشته و استفاده از آن اکیدا توصیه می شود.

عوارض تزریق چربی کمتر است یا پروتز باسن؟

برای مقایسه عوارض تزریق چربی به باسن با پروتز باسن باید به این نکته توجه داشت که تزریق چربی روشی طبیعی تر نسبت به پروتز باسن است، زیرا چربی بدن خود فرد به باسن انتقال داده می شود و جسم خارجی داخل بدن قرار نمی گیرد. در پروتز باسن احتمال جابجایی و پارگی پروتزها وجود دارد چرا که نشستن های طولانی مدت و جابجایی می تواند این جسم خارجی را حت تاثیر قرار دهد. ولی در تزریق چربی به باسن این معضلات وجود ندارد. همچنین خطر پس زدن و عفونت در تزریق چربی کمتر از پروتز است. بین دو روش بزرگ کردن باسن، تزریق چربی مرسوم تر است زیرا هم باعث از بین بردن چربی در نواحی مثل شکم و پهلو شده و هم حجم باسن را به میزان دلخواه می رساند.


به این محتوا رای دهید..

۳۹
۶
( امتیاز : ۸۷%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081