انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟
انواع سمعک گوش، قیمت انواع سمعک چقدر است؟ ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات سمعک

مزایای سمعک برای جبران کم شنوایی چیست؟

دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

سمعک چه مزایایی دارد و چگونه به افراد دارای کم شنوایی کمک می کند؟

استفاده از سمعک برای افراد دارای کم شنوایی فوائد فراوانی دارد. این وسیله کمک شنوایی، بسیاری از مشکلات افراد کم شنوا را برطرف کرده و راههای ارتباط محیطی را فعال نگه می دارد. از اصلی ترین مزایای سمعک برای افراد کم شنوا تقویت صدا و بهبود روابط اجتماعی برای فرد است. همانطور که پیش تر گفته شد، کم شنوایی حسی عصبی درمان خاصی نداشته و تنها راه، استفاده از سمعک و جبران کم شنوایی است که باعث پیشرفت های ریشه ای در جنبه های مختلف زندگی فرد کم شنوا می شود.

نکات مثبت سمعک برای افراد کم شنوا

در اغلب موارد شنیدن صدای تلویزیون، کودکان و خانم ها برای افراد مبتلا به کم شنوایی حسی عصبی دشوار است. با استفاده از سمعک و وسایل کمک شنوایی قادر خواهید بود ارتباط بهتری با اطرافیان و خانواده خود داشته باشید. بسیاری از افراد مشتاق هستند تجربیات روزانه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند که در این میان کم شنوایی می تواند مانعی برای برقراری ارتباط موثر باشد. رسیدگی به مشکل شنوایی باعث بهبود روابط اجتماعی فرد مخصوصاً با اعضای خانواده خود می شود. سمعک های امروزی می توانند به شما کمک کنند بیش از یک مکالمه را به طور همزمان پیگیری کرده و بیشتر در بحث های گروهی شرکت کنید.

مزایای سمعک

تاثیر قیمت سمعک در مزایای آن

امروزه وسایل کمک شنوایی زیادی در بازار عرضه شده است. قیمت سمعک ها در انواع و برندهای مختلف، متفاوت است. میزان این هزینه بر اساس تکنولوژی سمعک و عوامل مختلف تعیین می شود. خرید سمعک هایی که قیمت بیشتری دارند قطعا منجر به بهره گیری از مزیت های بیشتر است. تاثیرات مثبت سمعک تنها زمانی دست یافتنی است که توسط شنوایی شناس تجویز و تنظیم شود. اگر دچار کم شنوایی هستید حتما به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید تا پس از شنوایی سنجی اقدامات لازم را برای شما انجام دهد. هرچه قیمت سمعک بیش تر باشد طبیعتا فرد می تواند از تکنولوژی ها و فناوری های پیشرفته تری بهره مند شود. سمعک های جدید می توانند تجربه شنوایی طبیعی را تا حد چشمگیری برای فرد به ارمغان بیاورند که همین مورد یکی از مزیت های اصلی استفاده از سمعک برای افراد کم شنوا است.

مشاوره و استعلام قیمت سمعک

09120245946

09129358402

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام سمعک جراحان

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

پنج مورد از مزایای سمعک

معمولا افرادی که استفاده از سمعک را به تأخیر می اندازند، از این مساله ابراز پشیمانی می کنند.  هر چه شروع استفاده از سمعک سریع تر باشد، مزایا و فوائد آن نیز گسترده تر خواهد بود. در ادامه 5 مورد از اصلی ترین مزیت های استفاده از سمعک را شرح خواهیم داد.

مزایای سمعک های مدرن

انواع سمعک های پیشرفته امروزی به شما این امکان را می دهند تا دوباره با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنید. جدیدترین سمعک ها قطعات پیچیده ای داشته و اغلب آن ها به عنوان مینی کامپیوتر توصیف می شوند. سمعک برای رفع انواع کم شنوایی، به صورت کاملاً حرفه ای تنظیم شده و برخی مدل ها مطابق با ویژگی های آناتومیکی گوش شما ساخته می شوند. سمعک های مدرن سعی در شبیه سازی هرچه بهتر سیستم شنوایی طبیعی دارند و به همین دلیل جدیدترین سمعک ها باعث تجربه شنوایی طبیعی تر و دقیق تر می شوند.

ارتباط بهتر با اطرافیان یکی از مزایای اصلی سمعک 

ارتباط بهتر با اطرافیان و اعضای خانواده و همینطور شرکت در فعالیت های اجتماعی یکی از مهم ترین نکات مثبت استفاده از سمعک محسوب می شود و تا زمانی که فرد دارای کاهش شنوایی از سمعک استفاده نکند، به این موضوع پی نخواهد برد. 

مزیت استفاده از سمعک

افزایش درآمد نتیجه مستقیم استفاده از سمعک

مؤسسه Better Hearing در رابطه با ارتباط بین کم شنوایی و درآمد، تحقیقی انجام داده است. مطالعه آن ها نشان می دهد که کم شنوایی درمان نشده می تواند درآمد سالانه را تا 30،000 دلار کاهش دهد. هنگامی که این افراد از وسایل کمک شنوایی استفاده می کنند، خطر کاهش درآمد تا 90٪ کاهش می یابد.

کاهش احساس خستگی

افرادی که از کم شنوایی رنج می برند، خستگی ذهنی را تجربه کنند. شنوایی فرایندی وابسته به مغز است. هنگامی که گوش شما به خوبی نمی شنود، مغز باید برای پردازش و ترجمه اصوات ناقص دریافتی، بیش تر کار کند. این اتفاق می تواند به خستگی ذهنی منجر شود. یکی از مزایای سمعک ها، برداشتن این فشار از روی مغز است که به کاهش احساس خستگی کمک می کند.

احساس امنیت و استقلال بیشتر

فرد کم شنوا که از وسایل کمک شنوایی استفاده می کند، اعتماد به نفس بالاتری داشته و احساس استقلال بیشتری می کند. زیرا برای درک صحبت های دیگران به کمک نیازمند نیست. خودباوری و داشتن احساس خوب نسبت به خود، از جمله مهمترین فوائد سمعک به شمار می رود.


به این محتوا رای دهید..

۳
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان
بستندپارتمان شنوایی و سمعک جراحاندپارتمان شنوایی و سمعک جراحان

سوالات خود را از دپارتمان شنوایی و سمعک جراحان بپرسید

09120245946