مقالات تزریق چربی

بهترین سن برای عمل تزریق چربی کدام است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

سن مناسب عمل تزریق چربی

برای انجام هر عملی فرد باید شرایط خاصی را داشته باشد. به عبارت دیگر فیلترهایی وجود دارد که بیمار برای انجام عمل و نتیجه موفقیت آمیز باید از آنها عبور کند. عمل تزریق چربی هم از این قاعده مستثنا نیست.  یکی از ویژگی های مهم افراد متقاضی، سن مناسب برای تزریق چربی است که در این مقاله قصد داریم به این مقوله بپردازیم. اگر قصد انجام عمل تزریق چربی برای نواحی مختلف بدن را دارید، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سن مناسب برای تزریق چربی

عمل تزریق چربی چیست؟

در اواخر قرن 20 بود که تزریق چربی در کشورهای جهان رواج پیدا کرد. این عمل  از ابتدا تا زمان حال دچار تغییرات زیادی شده و امروزه به تکامل رسیده است. اکثر جراحان عمل تزریق چربی را به روش های مصنوعی ترجیح می دهند. دلیل این مسئله طبیعی بودن و ماندگاری بالای تزریق چربی است. هر چه فرآیند عمل طبیعی تر باشد، عوارض آن هم کمتر است. برای انجام این عمل چربی های بدن بیمار استخراج شده و به محل مورد نظر تزریق می ‌شود. معمولاً چربی از نقاطی همچون باسن، شکم و ران برداشته می شود. این نقاط به دلیل نوع چربی و ماندگاری بیشتر آن انتخاب می شود. به صراحت می توان گفت که عمل تزریق چربی از دیگر روش ها موثر تر بوده و عوارض کمتری را برای بیمار به دنبال دارد. در این عمل از مواد خارجی و مصنوعی برای پر کردن اعضای بدن استفاده نشده و چربی‌های استفاده شده کاملاً با بدن فرد سازگاری دارد. البته نتیجه مطلوب زمانی حاصل می ‌شود که عمل به دست جراح ماهر سپرده شود. نباید فرآیند خالص سازی چربی‌ها بیش از حد طول بکشد زیرا ممکن است باعث آسیب به بافت چربی شود.

سن مناسب برای تزریق چربی

بهترین سن برای انجام تزریق چربی بین 18 تا 70 سالگی است و نباید در سنین کمتر از این سن عمل انجام شود، زیرا با رشد مجدد ممکن است نتایج دچار مشکل شود. بنابراین سن مناسب تزریق چربی بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این فرد باید شرایط دیگری هم برای انجام این عمل داشته باشد. متقاضی عمل تزریق چربی نباید بیماری خاصی داشته باشد و دخانیات و مشروبات الکلی مصرف کند.

در سنین بالا قابلیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و در نواحی تحت جراحی ممکن است حالت شل و افتاده پیدا کند. در صورتی که مقدار چربی کمتری برداشته شود، این احتمال به حداقل می رسد.

اگر عمل تزریق چربی در سن نامناسب انجام شود چه مشکلاتی به همراه دارد؟

اگر افرادی که برای انجام این عمل مراجعه می ‌کنند، کمتر از 18 سال سن داشته باشند، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. انجام عمل تزریق چربی در سنین رشد می تواند بر روند رشد بدن تاثیر منفی گذاشته و ماندگاری نتایج به دست آمده را کوتاه تر کند. چرا که بدن در حال رشد بوده و تناسب به دست آمده خیلی زود از بین می رود. به همین ترتیب افرادی که بالای 70 سال سن دارند هم بهتر است از عمل تزریق چربی صرف نظر کنند. نواحی که چربی از آن ها استخراج می شود مشابه افراد جوان ترمیم نشده و چربی ها به خوبی جایگزین نمی شود و ممکن است به صورت فرو رفته و توخالی دیده شود. عوارض ناشی از عمل برای افراد بالای 70 سال بسیار بیشتر از افراد دیگر است. بنابراین سن ایده آل مناسب برای انجام تزریق چربی بین 18 تا 70 سال می باشد.

سن مناسب برای عمل تزریق چربی به سینه

حداقل سن مناسب برای انجام تزریق چربی به سینه، 18 سال است. مزیت عمل تزریق چربی به سینه نسبت به دیگر روش های افزایش حجم سینه، عوارض کمتر و ماندگاری بیشتر است. در عمل پروتز سینه ممکن است پروتز دچار پارگی و جابجایی شود، اما تزریق چربی به سینه این مشکلات را به همراه نخواهد داشت. این عمل در مواردی که سینه ها تقارن مناسب را ندارد، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی سن مناسب برای عمل تزریق چربی به سینه بین 18 تا 70 سالگی است.

سن مناسب تزریق چربی به سینه

سن مناسب عمل تزریق چربی به صورت

افرادی که در صورت خود دچار لاغری، عدم تقارن و فرورفتگی هستند، می توانند تزریق چربی به صورت را به عنوان راه حل مناسب خود در نظر بگیرند. جوان سازی صورت به بالا رفتن اعتماد به نفس کمک می‌ کند و چهره ی بشاش و سرحال را برای فرد به ارمغان می آورد. همانند روش‌های دیگر، در این عمل نیز از چربی‌های بدن بیمار استفاده خواهد شد. با افزایش سن ذخایر چربی های صورت شروع به کاهش کرده و صورت دچار لاغری می ‌شود. معمولاً این حالت در سنین بالای 30 سال بیشتر دیده می شود. سن مناسب برای تزریق چربی به صورت بین 30 تا 70 سال است. این محدودیت سنی به این دلیل است که صورت در این محدوده سنی چربی خود را از دست می دهد. در صورتی که فرد کمتر از 30 سال سن داشته و واقعاً نیاز به انجام عمل داشته باشد، می تواند این کار را انجام دهد. البته برای انجام عمل تزریق چربی به صورت باید حداقل بالای 20 سال سن داشت.

سن مناسب برای تزریق چربی به صورت

سن مناسب برای تزریق چربی به ناحیه باسن

معمولاً تزریق چربی به باسن در میان بانوان محبوبیت بیشتری دارد. این عمل باید زمانی انجام شود که روند رشد فرد پایان یافته و فرم بدنی وی ثابت مانده است و یا بیمار قصد کاهش یا افزایش وزن نداشته باشد. با این تفاسیر سن مناسب برای انجام تزریق چربی به باسن بین 20 تا 65 سالگی است.

عمل تزریق چربی به باسن قبل و بعد

سن مناسب برای عمل تزریق چربی به ساق پا

حداقل سنی که بیمار باید برای انجام تزریق چربی به پا داشته باشد، 20 سال است. کسانی برای انجام این عمل مراجعه می‌ کنند که در ناحیه ساق پا دچار لاغری و فرم نامناسب هستند. برای انجام این عمل می توان از چربی های ران، شکم و باسن استفاده کرد. حداکثر سنی که بیمار می تواند از تزریق چربی به پا نتیجه بگیرد، 70 سال است.

سن مناسب برای تزریق چربی به دست

معمولاً این عمل برای افراد مسن استفاده می شود و افراد مراجعه کننده اکثرا سن بالایی دارند. با افزایش سن چربی های دست کاهش یافته و این ناحیه حالت چین و چروک به خود می گیرد. بهترین سن برای تزریق چربی به دست ها بین 40 تا 70 سالگی است.


به این محتوا رای دهید..

۶
۲
( امتیاز : ۷۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081