مقالات ماموپلاستی

اصول پانسمان زخم بعد از ماموپلاستی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

پانسمان سینه بعد از ماموپلاستی

زخم ماموپلاستی به دلیل برش های قابل توجه روی سینه به مراقبت های بیشتر در دوره نقاهت نیاز دارد. تعویض درست و به موقع پانسمان های ماموپلاستی می تواند در جلوگیری از بروز عفونت و پیچیده شدن روند ریکاوری نقش بسیار مهمی ایفا کند و باید مورد توجه ویژه فرد قرار بگیرد.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

پانسمان عمل ماموپلاستی

برش ها و زخم های عمل ماموپلاستی

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی از موثر ترین راه ها برای فرم دهی و کاهش حجم سینه است که باعث زیبایی و تناسب بیشتر سینه ها می شود. جراحی ماموپلاستی با ایجاد برش روی بافت های سینه و حذف و بریدن چربی و پوست اضافی انجام می شود. برش های عمل ماموپلاستی معمولا به سه روش زیر ایجاد می شود.

  • برش دایره ای شکل دور هاله سینه
  • برش به صورت سوراخ کلید دور سینه
  • برش به صورت T برعکس یا لنگر شکل

نوع برش به میزان بافت چربی و پوست سینه بستگی دارد که توسط پزشک متخصص انتخاب می‌شود. هر کدام از این برش ها به پانسمان دقیق و منظم نیاز دارند تا به خوبی ترمیم شده و جای زخم مشخصی روی سینه باقی نگذارند.

انواع پانسمان سینه بعد از عمل ماموپلاستی

بعد از عمل ماموپلاستی گذراندن دوره نقاهت با انجام مراقبت های خاص بسیار مهم است و در نتیجه عمل نقش بسزایی دارد. اگر عمل توسط جراح خوب و ماهر ماموپلاستی انجام شده باشد وی روش‌ های درست پانسمان و مراقبت از زخم و برش ها را به فرد آموزش می دهد. انجام پانسمان از بروز عفونت‌ های احتمالی پیشگیری می‌کند و باعث می‌شود زخم‌ها و برش ها به خوبی جوش بخورنددر روزهای اول بعد از عمل زخم ‌ها و برش ها روی سینه توسط بانداژ و پانسمان پوشانده و محافظت می شوند. به این نکته توجه فرمایید برای تعویض پانسمان بهتر است از اسپری زخم استفاده کنیم زیرا محل برش ها را تمیز و عاری از باکتری کرده و روند تعویض پانسمان را راحت‌ تر می‌کند. به دو صورت می توان پانسمان سینه بعد از عمل ماموپلاستی را انجام داد.

پانسمان عادی که در این روش با گاز استریل و پنبه روی زخم و برش پوشانده می شود. این روشی رایج است ولی نیاز به تعویض مکرر دارد زیرا زخم ها را خشک می کند و باعث به جای ماندن آن ها می شود.

پانسمان به روش جدید یا مدرن با فوم های ساده و پیشرفته انجام می شود. این روش مناسب و مطمئن است زیرا ترشحات زخم را به خوبی جذب می کند و خاصیت ضد باکتری دارد که از عفونت احتمالی جلوگیری می کند. پانسمان مدرن رطوبت و دمای مناسب زخم را حفظ کرده و باعث خشک شدن محل بخیه ها نمی شود.

درن آبکشی بعد از ماموپلاستی

جراح بعد از عمل ماموپلاستی لوله ای به اسم درن در محل برش ها قرار می دهد که باید حین پانسمان کردن مراقب آن بود. معمولاً بعد از عمل شاهد ایجاد خونابه و ترشح مایعات باقیمانده از عمل هستیم که برای استخراج این مایعات از درن آبکشی استفاده می شود. درن ماموپلاستی از تجمع ترشحات و خونابه ها زیر پوست و ایجاد حفره و فضای خالی بر اثر آنها جلوگیری می کند. پزشک متخصص بعد از یک هفته درن آبکشی را خارج می کند.

مدت زمان استفاده از پانسمان بعد از ماموپلاستی

شما باید پانسمان بعد از عمل کوچک کردن سینه را به صورت روزانه تعویض کنید و محل زخم ها را شستشو دهید. بعد از گذشت یک هفته تا 10 روز بعد از عمل به جراح مراجعه می‌کنید تا لوله درن را خارج کند و در صورتی که ترمیم زخم ها به خوبی انجام شده باشد، بخیه ها را بکشد. سپس با تجویز پزشک متخصص از گن کششی مخصوص استفاده می کنید و دیگر نیاز به پانسمان نیست اما باید ضدعفونی و تمیز کردن و همینطور مراقبت از زخم ها را به خوبی انجام دهید.

پانسمان سینه بعد از ماموپلاستی

اصول مراقبت از پانسمان در دوره نقاهت عمل زیبایی سینه

برای نگهداری و مراقبت از پانسمان باید اصولی را رعایت کرد تا پانسمان ها تمیز بمانند زیرا از احتمال عفونت زخم ها را کاهش می دهد. مراقبت و تعویض منظم پانسمان سینه بعد از ماموپلاستی می تواند تا حد چشم گیری در دوره نقاهت بعد از عمل موثر باشد و روند بهبودی را اسان تر و راحت تر کند.

  • هرگز پنبه یا دستمالی که برای شستشوی زخم ها استفاده می شود زیر پانسمان باقی نماند.
  • آب به پانسمان نخورد.
  • بعد از استحمام ابتدا زخم کاملا خشک و ضدعفونی شده و سپس بانداژ انجام شود.
  • در صورت خونریزی غیر عادی از محل زخم ها با پزشک خود تماس بگیرید.
  • اگر درد در محل پانسمان شدت گرفت به جراح ماموپلاستی خود مراجعه کنید.

راه های کمرنگ کردن برش های عمل سینه

برای کمرنگ کردن برش ها بعد از عمل ماموپلاستی و یا پروتز سینه می توان از کرم ‌ها و ژل‌های مخصوص و همینطور روش‌های سنتی استفاده کرد. این روش ها می تواند دید زخم را کمتر کند اما باید توجه داشت که برش های عمل ماموپلاستی از بین نمی رود.

استفاده از لیزر هایی مانند fractional co2 برای کمرنگ شدن محل زخم ها مفید است اما برای همه افراد جواب نخواهد داد. تزریق فیلر برای جلوگیری از ایجاد گوشت اضافه روی زخم ها استفاده می شود و همچنین جای بخیه را کمرنگ می کند. استفاده از کرم عصاره پیاز یک روش سنتی و خانگی است که شناخته شده و قابل استفاده است.


به این محتوا رای دهید..

۴
۱
( امتیاز : ۸۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081