مقالات ماموپلاستی

بهترین راه درمان ماکروماستی یا بزرگی سینه چیست؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

ماکروماستی یا بزرگی سینه

خانم های زیادی ممکن است بزرگی سینه را خوشایند بانند، اما نمی ‌دانند داشتن سینه های بزرگ که به آن ماکروماستی گفته می ‌شود چه مشکلاتی را به همراه دارد. کسانی که دچار بزرگی پستان هستند همواره در ناحیه کمر، گردن و کتف احساس درد دارند و به طور مزمن این درد را احساس می کنند.

همچنین ممکن است سایز بزرگ سینه باعث افتادگی سینه ها شود. در چنین شرایطی علاوه بر عمل ماموپلاستی لازم است عمل لیفت سینه هم انجام شود.

درمان بزرگی سینه با جراحی ماموپلاستی

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ماکرو ماستی چیست؟

ماکرو ماستی به مواردی گفته می‌شود که فرد دارای سینه های بزرگی باشد و تناسب اندام بالاتنه وی را به هم ریخته باشد. ماکروماستی یا هیپروتروفی سینه ممکن است به دلایل زیادی به وجود آید. زمانی که سینه ها بیش از حد رشد کنند مشکلاتی برای بیمار به وجود می آید. علاوه بر دردهایی که در ناحیه کمر و گردن به وجود می ‌آید، بزرگی سینه باعث می شود تناسب اندام به هم بخورد. در چنین شرایطی توصیه می شود برای رفع این مشکل عمل کوچک کردن سینه انجام شود.

دلایل ایجاد ماکروماستی

موارد زیادی ممکن است دست به دست هم دهند تا مشکل ماکروماستی در بانوان به وجود آید. درصدی از افراد به دلیل عوامل ژنتیکی دچار این مشکل هستند. یعنی علاوه بر آن ها افراد دیگری در خانواده آن ها دچار این مشکل شده باشند. یک عامل دیگر که ممکن است به ماکروماستی زنان منجر شود گذراندن دوران بارداری و شیردهی نوزاد است. همچنین افرادی که دچار اضافه وزن می شوند هم در معرض این عارضه قرار دارند. افراد می ‌توانند با کنترل برخی مسائل باعث جلوگیری از بزرگی پستان شوند.

بزرگی سینه یا ماکروماستی در اثر بارداری

سایز مناسب و نرمال سینه برای خانم ها چقدر است؟

سایز مناسب سینه یا سایز استاندارد سینه خانم ها رابطه مستقیمی با قد دارد و وزن شخص هم باعث تغییر معیار تناسب اندام می شود. بنابراین نمی ‌توان یک سایز را برای همه افراد مناسب دانست. در ادامه بر اساس قد، سایز مناسب به سینه ها را بیان می کنیم.

  • برای بانوانی که قد آن ها یک متر و پنجاه سانتی متر است سایز سینه 75 تا 80 مناسب است.
  • بانوانی که قد آنها یک متر و پنجاه و پنج سانت است سایز سینه آنها بهتر است 75 تا 83 باشد.
  • بهترین سایز سینه برای بانوان با قد 160 تا 170 بین 83 تا 87 است.
  • سایز سینه مناسب برای بانوانی که قد بالای 170 دارند 90 تا 93 است.

عوارض ماکروماستی یا بزرگی سینه زنان

همان طور که گفتیم داشتن سینه های خیلی بزرگ نه تنها خوشایند نیست بلکه عوارضی را به همراه دارد. در این بخش به عوارض بزرگی پستان بانوان می ‌پردازیم.

  • احساس درد در ناحیه کمر، گردن و کتف ها.
  • روی عصب گردن و ستون فقرات تاثیر فشار وارد می شود.
  • به مرور باعث خمیدگی در ناحیه کمر می شود.
  • در مواردی روی تحرک دست ها تاثیر گذاشته و فرد را محدود می کند .
  • در انتخاب لباس فرد را با محدودیت مواجه می کند.

روش های کوچک کردن سینه و درمان ماکروماستی

درمان ماکروماستی و روش های کاهش سایز سینه

برای درمان ماکروماستی راه های زیادی وجود دارد. برخی از این روش ها جراحی بوده و برخی غیر جراحی هستند. در ادامه به هر کدام از این روش ها می پردازیم.

روش های خانگی برای کوچک کردن سینه

برخی معتقد هستند که مصرف زنجبیل می ‌تواند باعث چربی سوزی در بدن شود. البته این ادعا درست است اما زنجبیل در تمام اعضای بدن باعث چربی سوزی می شود نه تنها در سینه. همچنین برخی برای درمان بزرگی سینه به مصرف تخم کتان و یا چای سبز اشاره می کنند. علاوه بر این برخی از افراد مصرف سفیده تخم مرغ و روغن ماهی را توصیه می کنند. مصرف این موارد می ‌تواند تا حدی در کاهش حجم سینه تاثیر گذار باشد اما این مقدار چربی سوزی نسبت به عمل جراحی بسیار ناچیز است و با مصرف یک دوره کوتاه نمی توان انتظار تغییرات محسوس را داشت.

ورزش برای درمان ماکروماستی

برخی تمرینات ورزشی وجود دارند که سینه ها را درگیر کرده و باعث چربی سوزی در آن ناحیه می شوند. توصیه می شود اگر به دنبال کوچک کردن سینه با ورزش هستید حتما تمرینات خود را زیر نظر یک مربی حرفه ای انجام دهید. دقت داشته باشد که اکثر تمرینات قفسه سینه روی عضلات این ناحیه تاثیر گذاشت و تاثیر زیادی بر بافت خود سینه ندارند. بلکه تمرین ورزشی باعث چربی سوزی کلی بدن می شود.

عمل ماموپلاستی برای کاهش حجم سینه

یکی از بهترین راه ها برای کاهش حجم سینه عمل ماموپلاستی کاهشی است که اگر توسط بهترین جراح سینه انجام شود می تواند به خوبی نتیجه مدنظر فرد را ایجاد کند. در این عمل برش در سطح سینه و ناحیه تحتانی ایجاد شده و بافت و پوست اضافی ناحیه سینه برداشته می ‌شوند. با کمک ماموپلاستی می توان موقعیت نوک سینه را نیز تغییر داد و بالاتر برد. محل ایجاد برش بر اساس وضعیت سینه های بیمار ایجاد می‌شود. معمولاً در ناحیه هاله سینه تا قسمت پایین سینه برش ایجاد می شود. در این روش بیمار در حالت بیهوشی عمل می شود.

عمل ماموپلاستی برای درمان بزرگی سینه

عمل لیپوماتیک سینه برای درمان بزرگی سینه

عمل لیپوماتیک سینه برای افرادی مناسب است که بیشتر حجم سینه آن ها را چربی تشکیل داده و پوست سینه نیز از قابلیت کششی و جبرانی برخوردار است. در لیپوماتیک سینه سوراخ ‌هایی در چین های طبیعی سینه ایجاد می شود. مقصود از ایجاد این سوراخ ها عبور لوله کانولا و وارد شدن به توده چربی ها است. در این عمل پس از خرد شدن چربی ها توسط کانولای خودکار چربی ها ساکشن می شوند. این عمل نسبت به ماموپلاستی تهاجم کمتری دارد.

لیپوساکشن سینه

لیپوساکشن هم یکی از انواع جراحی های سینه است. این روش شبیه به لیپوماتیک انجام می‌ شود؛ با این تفاوت که کانولا خودکار نبوده  و جراح به طور دستی چربی ها را جدا می کند. البته لیپوساکشن تنها با این روش انجام نشده و دارایی شاخه ‌های زیادی است. توضیحات مربوط به روش‌ های مختلف لیپوساکشن سینه در مقاله لیپوساکشن سینه در وب سایت جراحان قرار داده شده است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081